Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne patrí k najvýznamnejším bazilikám

Img_4095.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo architektonických pamiatok, do tejto skupiny sa radia aj sakrálne stavby. Nájsť môžete veľa kostolov, bazilík či kaplniek. Každá z týchto stavieb má veľký duchovný význam a výnimkou nie je ani Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Už ste túto baziliku niekedy navštívili?

Šaštín

Toto miesto je v dejinách slovenského národa dôležitou súčasťou a jeho história siaha až do doby príchodu svätého Cyrila a Metoda do starej vlasti Slovákov. Na tomto mieste bola postavená dôležitá pevnosť, ktorá slúžila na ochranu obchodných ciest na križovatke dunajskej, českej a znojemskej cesty.

Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne

Táto bazilika sa začala stavať už v 18. storočí. Úcta k Sedembolestnej Panne Márii u Slovákov začala práve prijatím kresťanstva. Ľud k jej úcte staval postupne viacero kaplniek a chrámov. Podobne aj pri Šaštíne, blízko zámku visel na strome obraz Sedembolestnej. A tak je aj bazilika v Šaštíne spätá so sochou Sedembolestnej Panny Márie, ktorú nájdete v tejto bazilike na neskorobarokovom oltári.

Významné pútnické miesto

Táto bazilika je významná hlavne kvôli tomu, že ide o jedno z najnavštevovanejších pútnickych miest na Slovensku. Baziliku každoročne navštívi niekoľko desiatok tisíc pútnikov, predovšetkým na Slávnosť zoslania Ducha Svätého (Turíce) a Slávnosť Panny Márie Sedembolestnej (15. septembra).

Tematické púte k tomuto miestu

Okrem tých najtradičnejších pútí v posledných rokoch vzniká viacero tematický pútí, medzi ktoré patria aj Púť zaľúbených, Púť mamičiek v požehnanom stave, Púť miništrantov, Púť nalomených sŕdc (teda rozvedení, manželstvá a rodiny v kríze), ale aj Púť motorkárov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 28. decembra 2017Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: