Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bešeňovské travertíny patria k najznámejším travertínovým lokalitám na Slovensku

Sni mka obrazovky 2018 05 06 oa15.35.13.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo prírodných unikátov a úkazov, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí. rovnako je to aj v prípade Bešeňovských trevertínov, ktoré patri k tým najznámejším travertínovým lokalitám na Slovensku.

Obec Bešeňová

Obec Bešeňová sa nachádza v okrese Ružomberok. Táto obec je známa predovšetkým ako rekreačné stredisko. Nachádza tam tam termálne kúpalisko Thermal park Bešeňová, ale aj prírodná pamiatka Bešeňovské trevertíny.

Thermal park Bešeňová

Ide o zariadenie s celoročnou prevádzkou, ktoré má vybudovanú sieť krytých i vonkajších bazénov, toboganov, wellness, ubytovacích i stravovacích miest či kongresových priestorov. Takže každý človek si tam príde na svoje.

Bešeňovské travertíny

Bešeňovské travertíny sú prírodný výtvor, ktorý sa nachádza pri obci Bešeňová. Tento objekt bol vyhlásený za chránenú prírodnú pamiatku už v roku 1984. Tvoria ju štyri samostatné celky. Červené terasy (alebo Červená terasa), travertínová skalka zvaná Kaplnka, pramenný travertínový kráter nad nivou Váhu tzv. Bazén Biele terasy (alebo Biela terasa) s odumretým travertínom a niekoľko minerálnych prameňov.

Ide o významné miesto

Bešeňovské travertíny patria k najznámejším travertínovým lokalitám na Slovensku a v rámci Európy ide o najzaujímavejšiu a najvzácnejšiu oblasť svojho druhu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 8. mája 2018
reklama:
reklama:
reklama: