Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slnečné jazerá patria počas letných mesiacov medzi obľúbené miesta

Sni mka obrazovky 2018 05 06 oa15.23.46.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku síce možno chýba veľa ľuďom more, no nachádza sa tu veľa zaujímavých miest na kúpanie. Jedných z takých sú aj Slnečné jazerá v Senci. Slnečné jazerá sú jedným z najznámejších a najnavštevovanejších letných stredísk cestovného ruchu na Slovensku. Už ste tam boli?

Slnečné jazerá

Slnečné jazerá alebo aj Senecké jazerá je názov turistickej lokality v meste Senec, ktorá sa nachádza pri veľkom umelom jazere v tomto meste. Patria k vyhľadávaným miestam nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, predovšetkým počas letných mesiacov.

Vznik týchto jazier?

Vznik jazier sa datuje približne do roku 1845, kedy tam prebiehalo bagrovanie štrku na výstavbu železnice Bratislava-Galanta. Pôvodne šlo o 5 samostatných jazier, ktoré sa neskôr zlúčili do jedného. Toto jazero sa ako prírodné kúpalisko začalo používať v roku 1919, vtedy pod názvom Slovenské Tahiti. Nový a dodnes používaný názov Slnečné jazerá dostal areál v roku 1960.

Veľkosť Slnečných jazier

Ako sme už spomenuli, jazero vzniklo spojením 5 menších jazier. Dnes má jazero rozlohu vyše 100 hektárov a areál sa rozdeľuje kvôli orientácii na „Sever“ a „Juh“.

Čo všetko toto miesto ponúka?

Existujú tam viaceré možnosti v rámci ubytovania, stravovania, vodných športov a rybolovu. Bývať tak môžete v hoteloch, penziónoch, chatkách či zariadeniach turistickej triedy. Nájdete tam aj detské ihriská, volejbalové plážové ihriská, tenisové kurty, požičovňu športových potrieb, viaceré tobogany, futbalové ihrisko s umelým povrchom či vodný futbal. Takže každý návštevník si príde na svoje.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: