Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Biely Dom grófa Zamoyského

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.18.57.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.ruzbachy.sk
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo krásnych a jedinečných pamiatok, ktoré sa určite oplatí vidieť a navštíviť. Medzi takéto pamiatky patrí aj Biely Dom grófa Zamoyského. Vedeli ste o tom, že aj na Slovensku máme svoj vlastný Biely dom?

Kúpele Vyšné Ružbachy

Obec Vyšné Ružbachy vznikla pri výdatných minerálnych prameňoch na východných úpätiach Spišskej Magury. Dejiny samotných kúpeľov na tomto mieste siahajú až do 16. storočia.

Kúpele patria k tým najznámejším na Slovensku a v súčasnosti ponúkajú liečebné, wellness a dovolenkové pobyty. Ich veľkým pozitívom je aj to, že sa nachádzajú vo veľmi peknom a príjemnom prostredí.

Dom grófa Zamoyského

Medzi jednu z najväčších dominánt týchto kúpeľov patrí práve Biely dom, ktorí dali postaviť v roku 1931 z bieleho travertínu v biedermeierovskom slohu gróf Andrej Zamoyski s manželkou. Biely dom bol vyhľadávaným kultúrno – spoločenským strediskom poľskej šľachty.

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.18.50.jpg
www.ruzbachy.sk

Súčasné využitie tohto domu?

V súčasnosti je tento dom vyhľadávaným miestom, pretože slúži ako jedáleň, kaviareň, reštaurácia a spoločenské centrum. A tak si tam môžete vychutnať dobrú kávu či chutný obed.

Sni mka obrazovky 2018 02 25 oa15.18.57.jpg
www.ruzbachy.sk
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 26. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: