BIO kúpaliská na Slovensku

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 04 14 oa21.37.08.jpg

Napriek tomu, že sa Slovensko nemôže pochváliť vlastným morom, tak sa v našej krajine nachádza viacero zaujímavých miest na kúpenie. V posledných rokoch sa u ľudí stali obľúbenými aj BIO kúpaliská. Chodíte sa v lete radi kúpať?

Bio kúpalisko v Levočskej doline

Bio kúpalisko, ktoré sa nachádza len 5 kilometrov od centra mesta Levoča, je prvým bio kúpaliskom na Spiši vôbec. Toto kúpalisko ponúka čistú vodu bez chemickej úpravy, využíva totiž technológiu samočistenia rastlinami a riasami.

Bio kúpalisko Sninské rybníky

Rekreačná oblasť Rybníky je druhým bio kúpaliskom na Slovensku, ktoré si miesto syntetiky vzalo na pomoc riasy a rastliny.

Prírodné bio kúpalisko Krtko

Bio kúpalisko môžete nájsť aj vo Veľkom Krtíši. Vybudované biotopy vyzerajú ako prírodné jazerá, kúpalisko využíva vyvážený biosystém rastlín na prečisťovanie vody bez pridávania chemických a dezinfekčných prostriedkov. Okrem kúpania si tam môžete užiť aj jazdu na adrenalínovom tobogáne.

Biobazén Borovica

Kamenný mlyn pri Plaveckom Štvrtku ponúka okrem športových možností aj zdravé kúpanie. Aj toto bio kúpalisko spája v sebe výhody bežných bazénov, no zároveň rešpektuje životné prostredie a udržuje zdravie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom