Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zemplínska šírava je lákadlom pre turistov

Sni mka obrazovky 2018 04 06 oa11.48.58.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Aj napriek tomu, že naša krajina sa nemôže pochváliť vlastným morom, tak tu máme viaceré vodné nádrže, ktoré stoja za to. Nie všetky sú sprístupnené a dá sa v nich v lete kúpať, ale aj tak patria k tým najväčším zaujímavostiam Slovenska. Zemplínska šírava patrí k tým najznámejším a najobľúbenejším. Súhlasíte?

Zemplínska šírava

Zemplínska šírava je vodná nádrž na východnom Slovensku, v povodí rieky Bodrog pod Vihorlastskými vrchmi. Táto vodná nádrž je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku podľa plochy hladiny, a zároveň treťou najväčšou podľa celkového objemu vody.

Šírava je lákadlom pre turistov

Areál vodnej nádrže a samotná vodná nádrž sú obľúbenou turistickou destináciou so siedmimi rekreačnými strediskami. Šírava má veľmi priaznivé klimatické podmienky na kúpanie, vodné športy, rybolov, cykloturistiku a pešiu turistiku v okolitých Vihorlatských vrchoch.

Ak máte radi jazdu na vodných skútroch, jachtách, či vodných bicykloch, tak práve toto miesto je pre vás ako stvorené.

Slúži aj na zavlažovanie

Okrem toho však slúži aj na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy Východoslovenskej nížiny, na ochranu pred povodňami a ako vodný zdroj pre priemysel. Východná časť nádrže je dokonca chráneným areálom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 8. apríla 2018
reklama:
reklama:
reklama: