Boj o Los Angeles – incident, v ktorom sme bojovali s mimozemskou loďou

Zdieľať
Bitkaolosangelestitulna.jpg

Určite aj vás učili v škole o niekoľkých veľkých bitkách, ktoré počas druhej svetovej vojny zmenili dejiny sveta. Alebo vás jednoducho táto téma zaujíma a svojvoľne ste sa o nich dočítali na internete. Žiaden učiteľ vám však nepovie o incidente, ktorý sa odohral necelé tri mesiace po tom, čo japonské letectvo napadlo americký prístav Pearl Harbor. V noci z 24. na 25. februára 1942 sa na temnej oblohe nad mestom Los Angeles objavila formácia neidentifikovateľných predmetov. Vojsko sa však túto situáciu rozhodlo riešiť nie príliš mierovou cestou!

Mestská protivzdušná obrana v nesprávnej domnienke, že ide o ďalší útok japonského letectva, zahájila na lietajúce predmety neuváženú paľbu. Počas dvadsiatich minút bolo vypálených približne 1500 ťažkých protilietadlových striel. Napriek tomu, že boli objekty niekoľkokrát zasiahnuté, ani jeden z nich sa nezrútil k zemi. Práve naopak, nevybuchnuté a zatúlané strely zabili 6 amerických civilistov.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Battle_of_Los_Angeles_LATimes.jpg

Mesto Los Angeles bolo po takejto nočnej akcii samozrejme v zmätku. Armáda údajne bojovala s japonským útokom, avšak žiadni Japonci sa ráno v okolí nenachádzali. Svedectvá ľudí, ktorí videli nočné divadlo na vlastné oči, tvrdia, že predmety sa vôbec nepodobali na človekom vytvorené lietadlá. Podľa ich slov sa zhruba vo výške 300 metrov vznášal veľký guľovitý objekt. Ten sa po útoku armády pohol, preletel nad pobrežím a zmizol ďaleko za oceánom. Aj keď sa pohyboval pomaly, ľudia vedeli, že nešlo o žiadnu vzducholoď, ako im bolo tvrdené. Tá by útoku protilietadlových striel tak ľahko neodolala.

Https://www.youtube.com/watch?v=qe0_wbVYIQ0

Vojenskí hodnostári boli samozrejme zmätení a zároveň zahanbení, že sa im stroje nepodarilo zostreliť. Rozhodli sa rázne pochovať rastúcu paniku. John Knox, minister vojenských národných síl, o mesiac ohlásil, že v onú noc sa vlastne nič nestalo a šlo iba o planý poplach, ktorý spustil paľbu na… na nič. Novinári z Washingtonu, ktorí si boli vedomí, že na prvom mieste sú národné záujmy, túto alternatívu bez námietok prijali. Autor z novín Long Beach však vo svojom článku povedal nasledovné: „Okolo celej záležitosti sa rozhostilo záhadné mlčanie a zdá sa, že sa určitý druh cenzúry snaží diskusiu o tomto probléme zastaviť.“

Https://www.youtube.com/watch?v=qe0_wbVYIQ0

Tajné dokumenty o Bitke o Los Angeles boli odhalené až v roku 1974 a naozaj sa v nich písalo o záhadných neidentifikovateľných predmetoch, ktoré sa zjavili nad mestom a ktoré sa americká armáda snažila niekoľko minút zostreliť. Po čom však vojaci strieľali? Odpoveď na túto otázku dodnes neexistuje. A ak existuje, nám obyčajným smrteľníkom bohužiaľ nie je prístupná.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom