Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bojnický zámok sa objavil aj v týchto skvelých filmoch

Img_4158.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je krajinou, ktorá ponúka veľké množstvo kultúrnych či historických pamiatok. Nájsť tu môžete veľa hradov či zámkov, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou našej krajiny a môžeme byť na tieto pamiatky právom hrdí. Medzi tieto pamiatky jednoznačne patrí aj Bojnický zámok. Pozreli sme sa na to, prečo patrí k tým najnavštevovanejším zámkom na Slovensku. Už ste na tomto zámku boli?

Kedy zámok vznikol a kde sa nachádza?

Prvá písomná zmienka o Bojnickom zámku pochádza už z 12. storočia. Tento zámok prešiel postupne viacerými prestavbami a dnes na ňom môžete vidieť prvky gotiky, ale aj renesancie. Zámok sa nachádza v trenčianskom kraji a leží na západnom okraji mesta Bojnice. Je postavený na travertínovej skale a tvorí ho vnútorný a vonkajší hrad s tromi nádvoriami.

Zámok v súčasnosti

Zámok vyzerá úžasne ešte aj dnes a v súčasnosti je tento zámok súčasťou Slovenského národného múzea a od roku 1970 je dokonca národnou kultúrnou pamiatkou. V päťdesiatych rokoch minulého storočia bola pod zámkom objavená aj jaskyňa.

Zámok je zaujímavý aj pre filmárov

Tento zámok je natoľko krásny, že sa na ňom natáčalo hneď niekoľko krásnych filmov. A tak ho môžete vidieť aj v talianskej rozprávke Fantagíro, v romanticko-hudobnej komédii Šialene smutná princezná, ale aj v krásnej rozprávke Johankino tajomstvo. Vedeli ste o tom?

Krásne je aj okolie zámku

K Bojnickému zámku patrí aj priľahlý zámocký park, v ktorom rastie veľa rôznych stromov. Zaujímavosťou tohto parku je aj lipa, ktorá rastie pred vchodom do tohto zámku. Táto lipa je pravdepodobne najstarším stromom na Slovensku. Súčasťou tohto parku je aj zoologická záhrada, a park pokračuje ďalej lesoparkom v Strážovských vrchoch.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. decembra 2017Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: