Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bystrianska jaskyňa zohrala významnú úlohu počas 2. svetovej vojny

Sni mka obrazovky 2018 04 14 oa21.53.05.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko je známe aj veľkým prírodným bohatstvom, do ktorého patria aj slovenské jaskyne. Tých máme na Slovensku naozaj veľa a každá z nich je niečím výnimočná a jedinečná. Rovnako to platí aj o Bystrianskej jaskyni. Súhlasíte?

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa je najväčšou jaskyňou južnej strany Nízkych Tatier. Táto jaskyňa sa nachádza v Bystrianskom krase v južnej časti Národného parku Nízke Tatry, pri obci Bystrá.

Obec Bystrá

Ide o malú dedinku, ktorá sa nachádza v okrese Brezno a je známa práve vďaka tejto jaskyni.

Od roku 1968 je z celkovej známej dĺžky 3 kilometre pre verejnosť sprístupnených 750 metrov tejto jaskyne. Vchod do jaskyne leží v súčasnosti vo výške 560 metrov n. m. na západnom okraji obce Bystrá. Zaujímavosťou tejto jaskyne je aj to, že tam bolo pozorovaných až päť druhov netopierov.

Bystrianska jaskyňa zohrala svoju úlohu aj počas 2. svetovej vojny. Viete prečo? Keď v januári 1945 Nemci obsadili dedinu Bystrá, mnohí obyvatelia našli útočisko v jej podzemných priestoroch a urobili si tam úkryt. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: