Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Časť Chtelnického kaštieľa prešla rekonštrukciou

Sni mka obrazovky 2018 03 24 oa9.08.46.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.chtelnica.sk
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo pamiatok, ktoré v minulosti patrili medzi významné miesta nejedného panovníka. Rovnako je to aj v prípade Chtelnického kaštieľa. Ten prešiel posledné roky rekonštrukciou. Vedeli ste o tom?

Dobrovodský hrad

Dobrovodský hrad je zrúcaninou gotického hradu, ktorý sa nachádza v strednej časti pohoria Malé Karpaty nad obcou Dobrá Voda v Trnavskom kraji. Práve z tohto hradu sa jeho poslední majitelia presťahovali do tohto kaštieľa, najprv dočasne, neskôr natrvalo.

Chtelnica

Chtelnica je obcou, ktorá sa nachádza v severnej časti Trnavskej pahorkatiny a jednou z jej najväčších dominánt je práve kaštieľ, ktorý sa v tejto obci nachádza.

Chtelnický kaštieľ

Tento kaštieľ bol postavený koncom 16. storočia, teda ide pôvodne o renesančný kaštieľ so štyrmi baštami, s anglickým parkom, jazierkom,alegorickými sochami a rokokovými pavilónmi. Nachádza sa v južnej časti obce, na ľavej strane cesty z Chtelnice smerom do Trstína.

Sni mka obrazovky 2018 03 24 oa9.08.46.jpg
www.chtelnica.sk

Kaštieľ je sčasti zrekonštruovaný

Jedna z častí toho kaštieľa prešla posledné roky výraznou rekonštrukciou. V zrekonštruovaných priestoroch sa v súčasnosti nachádza knižnica, Malokarpatská galéria a regionálne múzeum. Už ste sa tam boli pozrieť?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: