Celebrity chcú žalovať Google za nahé fotky! Žiadajú 100-miliónové odškodné!

Zdieľať
pl--tno-1

I keď rozruch okolo nahých fotiek celebrít pomaly utíchol, „napadnuté“ hviezdy zrejme nie sú spokojné s tým, že nikto nebol potrestaný. Rozhodli sa preto podniknúť právne kroky proti  spoločnosť Google, ktorá sa podľa nich zachovala neeticky.

Ako uvádza portál justjared.com, desiatky známych osobností, ktorých fotky sa dostali na verejnosť, žiadajú 100-miliónové odškodné. Známy hollywoodsky právnik Marty Singer adresoval spoločnosti v mene svojich klientov list, kde žiada o okamžité zmazanie fotiek.

Podľa právnikov sa Google snažil profitovať z tejto situácie a zachoval sa tak neeticky. „Vymazali sme tisícky fotiek pár hodín po obdržaní žiadosti a zrušili desiatky užívateľských kont“, vyjadril sa hovorca spoločnosti po obdržaní listu. Či nakoniec bude žaloba podaná zatiaľ nie je isté. Svoj podiel viny však nesie aj spoločnosť Apple. Proti tejto spoločnosti ale neboli zatiaľ podniknuté žiadne právne úkony.

Desktop133
zľava: Amber Heard, Rihanna, Jennifer Lawrence Foto: www.imgur.com

Kauza s nahými fotkami celebrít sa prevalila začiatkom septembra. Hackerom sa podarilo nabúrať do ich iCloud účtov a zverejniť nahé fotky osobností ako Jennifer Lawrence, Rihanny,Amber Heardči Seleny Gomez.

Čo si myslíš o tejto žalobe? Mali by poškodené celebrity žiadať odškodné?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom