Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Český youtuber Stejk baví internet nielen informačnými videami a vlogmi, ale aj svojou zbierkou vtipov

6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com
reklama:
reklama:

Jeho tvorba je mimoriadne pestrá. Stejk točí vlogy, unboxingy, vines, informačné videá s faktami, challenge a mnoho ďalšieho. V tomto článku sa o youtuberovi, ktorý preslávil hlášku rebel vole, dozviete viac.

Základné informácie

 • Celé meno: Jakub Steklý
 • Dátum narodenia: 4.5.1992
 • Znamenie: Býk
 • Miesto narodenia: Pardubice
 • Farba očí: modrá
 • Farba vlasov: hnedá
 • Škola: Obchodná akadémia (SŠ)

To rikam furt ze Octavka je takova mensi dodavka :D

A post shared by Stejk (@stejkstudio) on

Jeho prvé video sa rozšírilo vďaka rodine

Stejk bol jedného dňa sám doma a strašne sa nudil. Zapol preto web kameru a niečo natočil. Keď sa jeho rodina vrátila domov, tak chceli Stejkove video vidieť. On im ho ukázal a všetkým sa to páčilo. Stejkova rodina chcela, aby svoj výtvor poslal aj ostatným príbuzným, tak video uploadol na Youtube a rozposlal linky.

Stejkove prvé video, v ktorom ochutnával pálivé papričky Habanero - Habanero challenge
Stejkove prvé video na jeho channeli, v ktorom ochutnával pálivé papričky Habanero www.youtube.com

Lenže Stejk video omylom uložil ako verejné, namiesto súkromného, takže každý mohol vidieť jeho tanec v parochni na pesničku z filmu Dirty dancing.

Stejk, našťastie, svoje prvé amatérske video dostal pozitívne ohlasy nielen od známych, ale aj od náhodných ľudí na internete. Jeho video sa uchytilo a odvtedy začal Stejk natáčať pravidelne.

Stejk si vybral Youtube namiesto titulu z vysokej školy

Potom čo Stejk dokončil strednú školu, Obchodnú akadémiu, tak sa vybral študovať na Univerzitu Pardubice, kde si vybral Ekonomickú fakultu. Vydržal na nej rok a potom prestúpil na Filozofickú fakultu, ktorá ho bavila viac. Po dvoch rokoch, kedy sa jeho Youtube kanál rozrástol, prestal mať Stejk na vysokú školu čas. Jeho odbor sa nedal študovať diaľkovo a tak si Stejk vybral to, čo ho bavilo viac – natáčanie videí na Youtube.

Tvorba videí mu zaberie toľko času, ako ostatným ľudom ich normálna práca

Veľa ľudí si myslí, že byť youtuberom je ľahká práca a že toto povolanie zaberie každému len trochu času denne. Vytvoriť však pár minútové video trvá nielen Stejkovi, ale aj ostatným youtuberom niekoľko hodín.

Ak nejde o improvizačné video, tak treba napísať scenár a to zaberie jednu až tri hodiny. Natáčanie trvá ďalšiu hodinu. Natočený materiál potom treba postrihať a upraviť, čo dokáže zabrať tri až päť hodín. Keď sa to celé všetko zráta, tak Stejk tvorí jedno video tak dlho, ako trvá pracovná zmena.

Youtube nie je práca, ale životný štýl

V rozhovore Stejk prezradil, že byť youtuberom nie je povolaním, ale životným štýlom. Len čo Stejk vstane tak myslí na to, čo by mohol natočiť alebo nafotiť a zdieľať na Youtube či sociálnych sieťach.

Ako už Stejk spomínal, tak vytvoriť jedno video mu dokáže zabrať aj polovicu dňa. Keď sa však do svojej roboty zahryzne, tak ňou dokáže stráviť aj celý deň, od rána až do večera.

Nezadržitelně se blíží 100. WEEK vlog :) co byste tam chtěli vidět? :D

A post shared by Stejk (@stejkstudio) on

Stejk prezradil, ako funguje propagácia veľkých firiem

Youtuber Stejk má vlastného manažéra, ktorý vybavuje jeho zákazky. Manažér mu zavolá a poskytne potrebné informácie – aká firma žiada o spoluprácu, či chcú natočiť video na nejakú tému alebo len ukázať vo videu ich produkt a koľko peňazí za propagáciu ponúkajú. Potom už je len na Stejkovi, či ponuku prijme a ako ju spracuje.

Stejk si najmä chváli spoluprácu so spoločnosťou Samsung. Keď sa Stejkovi rozbil jeho mobil, tak mu Samsung poslal zadarmo nový, pretože aj predtým používal ich značku mobilov.

Stejkov unboxing nového mobilu
Stejkov unboxing nového mobilu www.youtube.com

Hodnotenie českej youtube scény: V zahraničí sa na youtuberov aj strieľa

Stejk hodnotí českú youtubu scénu pozitívne. Každý si na nej nájde to svoje. Najznámejší sú však takí youtuberi, ktorí točia podobné a mainstream veci. Preto o youtuberoch vzniká negatívny obraz. Ľudia si o nich myslia, že si len sadnú pred kameru a rozprávajú alebo hrajú hry. Pritom často prehliadnu tých menej známych youtuberov, ktorý točia naozaj kvalitný a originálny kontent.

Podľa Stejka sa českí youtuberi dokážu vyrovnať tým, ktorí fungujú na celosvetovej scéne. Aj českí diváci a fanúšikovia sú príjemní. V Rusku už boli prípady, kedy dospelí ľudia prišli na nejakú akciu s youtubermi, na ktorej vytiahli zbraň a začali strieľať ľudí. Stejk dúfa, že niečo podobné nikdy nezažije.

Stejkov vlastný televízny program Dotykáč

Stejk začínal v jednej agentúre, ktorá mu hľadala zákazníkov. Bol tam len mesiac a prišla ponuka od českej televízie Óčko, ktorá hľadala youtubera vhodného na televízne obrazovky. Stejka ponuka zaujala. Povedal si, že by to bola pre neho dobrá a zaujímavá skúsenosť.

Stejkovi už len stačilo vymyslieť, o čom jeho program bude. Nakoniec si youtuber vybral mobilné telefóny. Rozhodol sa, že jeho program bude o rôznych appkách na smartfóny.

Stejk v jeho vlastnom televíznom programe Dotykáč
Stejk v jeho vlastnom televíznom programe Dotykáč www.youtube.com

Stejk na sociálnych sieťach a jeho merch

Na Twitteri, kde má Stejk 39-tisíc sledovateľov, informuje o svojich najnovších videách. Na Facebook pridáva rôzne zaujímavosti nielen zo svojho života.

Stejk ďakuje svojim fanúšikom za 700-tisíc odberov na Youtube
Stejk ďakuje svojim fanúšikom za 700-tisíc odberov na Youtube

www.facebook.com#91;/caption]">
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom www.facebook.com#91;/caption]" target="_blank">kliknite sem

Na www.instagram.com target="_blank" rel="noopener">Instagrame sleduje Milenca tvojí mámi (je to dračice), ako tam má Stejk v popise, 300-tisíc ľudí.

www.instagram.com data-instgrm-version="9" style=" background:#FFF; border:0; border-radius:3px; box-shadow:0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width:500px; min-width:326px; padding:0; width:99.375%; width:-webkit-calc(100% - 2px); width:calc(100% - 2px);">

www.instagram.com style=" color:#000; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px; text-decoration:none; word-wrap:break-word;" target="_blank">With mothra :D foceno Asus ZenFone 5 od @czc.cz mrkněte na poslední WEEK :)

A post shared by www.instagram.com style=" color:#c9c8cd; font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; font-style:normal; font-weight:normal; line-height:17px;" target="_blank"> Stejk (@stejkstudio) on

Ako známy a správny youtuber má taktiež Stejk aj svojwww.realgeek.cz target="_blank" rel="noopener"> merch. Vybrať sa dá z klasiky ako tričká, vaky, šiltovky a náramky. V Stejkovom shope sa dajú ale kúpiť napríklad aj také slnečné okuliare či popsocket na mobil.

[caption id="attachment_209682" align="alignnone" width="688"]cdn.webnoviny.sk alt="Kvalitné slnečné okuliare z bambusu si môžete zakúpiť v Stejkovom shope s merchom " width="688" height="387" data-dominant-color="#e2dfdb" srcset="cdn.webnoviny.sk 688w, cdn.webnoviny.sk 768w, cdn.webnoviny.sk 992w, cdn.webnoviny.sk 168w, cdn.webnoviny.sk 336w, cdn.webnoviny.sk 120w, cdn.webnoviny.sk 1920w" sizes="(max-width: 688px) 100vw, 688px"> Kvalitné slnečné okuliare z bambusu si môžete zakúpiť v Stejkovom shope s merchom www.realgeek.cz

Zaujímavé fakty

 • V roku 2015 sa Stejk nachádzal v zozname 15-tich najvplyvnejších ľudí českého internetu, ktorý vydal časopis Forbes.
 • Stejkove najznámejšie video s tromi miliónmi zhliadnutí je paródia na Charlie Charlie challenge, v ktorom komunikuje s duchom.
 • Stejk zbožňuje filmy Smrtonosná zbraň, seriál Hra o tróny a rád číta knihy od Dana Browna.
 • Youtuber Stejk sa považuje za workoholika a perfekcionistu. Keby nebol zadaný, tak sa celý deň venuje len Youtubu.

Tak se pochlubte holky :D taky se Vam zamotavaj veci do vlasu? :D

A post shared by Stejk (@stejkstudio) on

 • Keby Youtube jedného dňa skončil, tak by chcel Stejk pracovať v médiách alebo televízii.
 • Stejk nazýva život youtubera internetovou reality show. Veľa ľudí zaujíma, čo ich obľúbený youtuber robí, aj keď sú to len maličkosti či hlúposti.
 • K najpopulárnejším videám od Stejka patrí jeho 30. diel vtipov, v ktorom účinkujú aj iní youtuberi.
 • Okrem toho, že mal Stejk svoj vlastný program Dotykáč, tak účinkuje aj v programe Hrajeme s Alim na Prima Cool.
 • Stejk najradšej točí jeho sériu Week vlogov pretože nikdy nevie, čo ho za ten týždeň čaká.
 • Rebel vole je jedna z najobľúbenejších Stejkových hlášok. Používa ju v mnohých videách.
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 27. júla 2018Zdroj najky.sk , refresher.sk , www.munimedia.cz © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: