Cheryl DeLarge: Mohla by som vydať odborný zborník jútubového cringe- u!

Zdieľať
Img_0006.jpeg
Cheryl DeLarge

Je iná, veselá, spontánna, a raz sa chce živiť tým, čo ju skutočne baví. Točenie videí pre ňu totiž vždy bude čosi viac, ako len práca. Sama tvrdí, že je typ človeka, ktorého hreje pri srdci, ak môže niekomu dať kúsok zo seba. Čím všetkým ešte žije a aj jej skvelý humor môžete zažiť v tomto úsmevnom rozhovore. Dámy a páni, toto je Cheryl DeLarge!

Vo svojom popise na Youtube píšeš, že chceš byť iná, nezaoberať sa len výlučne ženskými vecami a nenasledovať masu. Podľa mňa sa ti to celkom darí. Odkiaľ berieš túto svoju výnimočnosť, a prečo si sa rozhodla o ňu podeliť na Youtube?

Jej, ten popis kanálu je tak starý, že som normálne chvíľu uvažovala, o čom hovoríš (smiech) …pochádza ešte z doby temna, kedy som kanál založila. Ale je v podstate stále aktuálny: moje ciele a predpoklady sa odvtedy zmenili len trošku. Skôr by som teda povedala, že nabrali také viac realistické kontúry. Predsa len, ja sama som sa viac „rozkukala“ a čo-to o celej scéne naučila. No a čo sa týka tvojej otázky, tá odlišnosť vyplýva z môjho vnútra nejako úplne prirodzene. Ani môj osobný život nie je úplne mainstream. Istým spôsobom sa mi úplne odmalička páčili nevšedné, odlišné veci.

Ale aby toto celé nepôsobilo ako „syndróm snehovej vločky“, aj ja občas skĺznem do oblasti trendov. Len sa snažím vyvážiť to, čo vzniklo v mojej hlave s tým, čo diváci masovo vyhľadávajú a ešte aj do toho masového vložiť kúsok môjho ja. Tým hlavným motorom na chod mojej tvorby je, že zatiaľ čo v zahraničí sú autorky naozaj rôznorodé, u nás mi to príde také monotónne. Bez urážky, z môjho uhľa pohľadu sú (takmer) všetky na jedno kopyto. Nikoho nebaví jesť stále dookola rezeň, hoci je možno chutný, raz do týždňa si odbehne na pikantné nudle. No a ja som ako tie nudle.

Img_0017.jpeg
Cheryl DeLarge

Youtuberi majú svoje zaužívané videá, sekcie, či konkrétne témy, ktorým sa radi venujú. Ktoré videá a témy bavia teba a prečo?

Veruže majú a ja som niekedy sama na seba nahnevaná, že môj kanál funguje tak trochu chaoticky. Ale možno som len prehnane sebakritická a v skutočnosti to je veľké plus? Neviem. Tematicky to nijak neplánujem, hoci som popravde veľký plánovač a všetko musím mať spísané a držať sa harmonogramu. Hlavne si dávam pozor, aby sa charakter videa striedal a nevypustila som po sebe tri polhodinové vykecávacie videá… keď už sme pri tom, práve tento typ ma veľmi baví!

Hoci sa nejedná o nič výpravné a produkčne náročné, veľmi rada zdieľam svoje názory s mojimi divákmi, rozoberám rôzne témy zo života, často aj také, ktoré nie sú vyslovene zábavné. V tomto smere ma teší, ak môžem poradiť, pomôcť, povzbudiť, odporučiť nejaký „vylepšovák“. Veľa ľudí mi píše, že si môj hlas púšťajú do pozadia pri nejakej inej činnosti a to je skvelé. Inak asi najviac ma baví robiť lookbooky, lebo mám rada módu a umenie a celkovo videá s atmosférou. A samozrejme Sims s Evženom, lebo som infantilná.

Img_0626.jpeg
Cheryl DeLarge

Máš nejakú pravidelnú inšpiráciu, na ktorú nevieš dopustiť?

Pri tej inšpirácii si dávam fakt bacha, lebo len samotná predstava, že niečo (nechtiac) okopírujem, ma desí. Ale ak chceš vedieť, kam chodím po nápady, tak sa priznám. Najviac toho vymyslím v noci, pred spaním. Vtedy sa moja hlava rozhodne, že chytí veľký kreatívny mód. Často sa zúfalo snažím zaspať, miesto toho produkujem nápady ako dojná krava. Na jednej strane to nenávidím, na druhej strane som rada, že nemám v tejto veci blok.

Ale samozrejme, ako som spomínala už predtým, občas si obzriem aj nejaký ten trend a už si ho dotvorím po svojom. Teraz je dosť veľký záujem o videá s nákupmi z ázijských e-shopov. E-bay, Aliexpress a handrové obchody využívam dlhé roky, takže mi to prišlo celkom vhod, ale stále to je také, že sa do toho nenútim, práve naopak, spojila som príjemné s užitočným (úsmev). Inak takú všeobecnú inšpiráciu zbieram, kade chodím, či už zaujímavé účty na insta, alebo aj okolitý svet.

Img_0475.jpeg
Cheryl DeLarge

Pomáha ti niekto s tvorbou videí, alebo si na všetko sama?

Na tie sedacie-kecacie videá som sama. Ale tam ani nie je s čím pomáhať, zapnem svetlo, kameru v mojej malej izbičke a už to ide samo. Strih ma baví, takisto výroba náhľadových obrázkov. Väčšinou nič s nikým vopred nekonzultujem, som taký tajnostkár, samostatná jednotka. Feedback zbieram až po vydaní, prvý, komu video pošlem je mama, potom moja kamarátka Taly. Tie sú nadšené z každého videa – kritika žiadna (smiech) …takže to je asi jediné, čo od iných potrebujem: slovná motivácia a láska.

Iné je to s videami, v ktorých vyslovene potrebujem fyzickú pomoc, inak by som ich robila 10x dlhšie, alebo sa na to rovno vyprdla. Pri jednom videu ma mama doslova prezliekala v jesennej kose, pri letnom lookbooku mi Taly kryla obnažené prsia počas výmeny outfitov na verejnom priestranstve. V poslednom videu s valentínskymi outfitmi som ja režírovala a môj priateľ konal. Niekedy je proste super mať otroka!

Img_0931.jpeg
Cheryl DeLarge

Námet, scenár, strihanie, produkcia, réžia – ktorá z týchto častí tvorby videa ťa najviac
baví?

Ja tvorbu videí na YouTube milujem ako celok. Pravdaže, som náladová a niekedy sa mi nechce ráno vstať a točiť, inokedy som lenivá strihať, občas nosím scenár týždeň v hlave a nie a nie ho spísať. Ale predpokladám, že to tak má každý, či už sa jedná o hobby, prácu alebo hocijakú inú aktivitu. A vybrať jedno jediné? To nedokážem. Úprimne, najradšej mám práve ten pocit po vydaní už hotového nového videa. Že len sedím, sledujem stúpajúce pozretia a čítam milé komentáre – žnem plody mojej „ťažkej“ práce (smiech).

Img_0849.jpeg
Cheryl DeLarge

Sleduje Cheryl DeLarge nejakých slovenských a zahraničných youtuberov?

Jasné, to je z istého hľadiska povinnosť, minimálne aby som vedela, čo nového vo svete a vo virtuálnom svete. Žiaľ, našu scénu sledujem viac-menej len kvôli tejto povinnosti. Aby som mala prehľad, kto čo nové urobil, ako urobil, či to malo úspech. CZ/SK scéna ponúka aj zopár milých tvárí, ale popravde nikoho nesledujem s takou intenzitou, s akou ich sledujú fanúšikovia. Ak ma však názov naozaj zaujme, video si rada pozriem. Anglicky hovoriace kanáliky a ich tvorcovia ma bavia o niečo viac, ale ani tu si nevybavujem nikoho, u koho by som videla ÚPLNE každé jedno video. Takže ja som skôr taký tajný špión: viem o všetkom, viem o každom, mohla by som napísať aj encyklopédiu. A mohla by som vydať aj odborný zborník jútubového cringe-u, lebo toho je naozaj hojne a rada si na ňom pomaškrtím (smiech).

Je nejaká oblasť, na ktorú by si si ako Youtuberka nikdy netrúfla? Čo by si určite nikdy
nenatočila?

Netrúfla by som si na video, ktoré je plné faktov, vedeckých termínov, náučné video napríklad o vesmíre alebo o historickej udalosti. Hoci ich veľmi rada sledujem a obdivujem, ak to autor ešte okrem presnosti dokáže spracovať kreatívne či humorne, necítim sa dostatočne kvalifikovaná, schopná a vhodná na niečo také. Ak je k videu vytvorená aj nejaká špeciálna grafika či animácia, tak to klobúk dole. Niektoré takéto videá sa robia aj celé týždne a ja by som sa nervovo zrútila tak do dvoch dní (smiech). A čo sa týka takých, ktoré by som nenatočila z úplne opačného dôvodu – že ich považujem za hlúpe a zbytočné – toho je veľa. Väčšinou sú to rôzne challenge, ktoré mi prídu úplne nezmyselné, nevtipné, nezaujímavé. Našťastie už tento trend začal celkom upadať…

Máš so svojim kanálom nejaké plány do budúcna? Prezradíš nám ich?

Chcem mať 100 000 subs! Ale nie. (Ale áno). Bola by som rada, ak by som sa celým týmto internetovým mediálnym pôsobením mohla aspoň čiastočne živiť. Priznám to na rovinu. Ale túžim po tom z toho hľadiska, že chcem po skončení školy robiť výhradne to, čo ma baví. A toto ma skutočne baví a napĺňa. Vyhovuje mi, že nie je žiaden „šéf“ a žiadni „kolegovia“, že môžem byť kreatívna a robiť veci úplne podľa seba.

No úplne najviac ma hreje ten pocit, že tým niekomu niečo dávam. Jasné, znie to ako klišé, ale ja som typ človeka, ktorý presne tento pocit vo svojom živote potrebuje, aby bol šťastný. Často mi píšu mladé dievčatá, že im moje slová vo videu veľa dali, že si zobrali k srdcu ten a ten výrok a že odkedy sa tým riadia, žije a darí sa im lepšie. Alebo proste len toľko, že im môj sarkastický humor zlepšil blbý deň. To je úplne potrava pre moju dušu. Som síce učebnicový príklad introverta, ale žijem pre to! Takže mojim jediným plánom je rásť a prehovárať k viac a viac ľudom.

Ak to nie je tajomstvo, na záver by si sa s nami mohla podeliť o video, na ktoré si najviac hrdá, a o nejaké motto, či osobnosť, ktorá ťa inšpiruje :-)

Video, ktoré po obsahovej, nie úspešnostnej stránke najviac ľúbim, je moje video o sebaláske, sebavedomí, smútku, depkách… Osobnosť, ktorá ma dlhé roky inšpiruje a dáva mi veľ pozitívnych vibes, je speváčka Lana del Rey. Tú si hrdo nosím na pravom predlaktí, rovno pod mojou mamou, ktorá síce nie je slávnou osobnosťou, ale je u mňa tou absolútnou jednotkou (sorry, Lanka). Výroky a mottá ma nikdy nejak nebrali, ale je jeden, ktorý mi vždy dodá silu: „Môžeš byť tou najzrelšou, najšťavnaťejšou broskyňou na svete, ale vždy sa nájde niekto, kto neznáša broskyne“, Dita von Teese.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom