Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chmarošský viadukt pri Telgárte patrí k tým najkrajším mostom u nás

Sni mka obrazovky 2018 01 30 oa19.28.35.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zaujímavých a jedinečných miest, na ktoré môže byť právom hrdý každý Slovák. Medzi zaujímavé miesta patrí aj Chmarošský viadukt pri Telgárte. Už ste tam niekedy boli?

História mosta

Ide o tehlový železničný most, ktorý bol postavený v 30. rokoch minulého storočia. Most je tvorený až deviatimi oblúkmi. So svojou dĺžkou 113,6 metra a výškou 18 metrov sa radí k tým najväčším mostom na Slovensku.

Patrí k tým najfotografovanejším mostom u nás

Tento most je zaujímavý aj pre turistov, denne si ho príde odfotiť nejeden zvedavý nadšenec a most je jednou z najväčších dominánt okolia. Vidieť ho môžete od cesty z Telgártu smerom na Vernár.

Telgártska slučka

Chmarošský viadukt je jedným z mostov Telgártskej slučky, ktorej účelom je prekonať pomerne vysoké prevýšenie na malom území. Vedeli ste o tom?

Kráľova hoľa

Neďaleko mosta sa nachádza viacero zaujímavých miest, ktoré sa oplatí vidieť tiež. Patrí sem aj najznámejšia hora východnej časti Nízkych Tatier, Kráľova hoľa, na ktorej nájdete vysielač. Ide o vynikajúci vyhliadkový bod a výhľad z tohto vrchu stojí naozaj za to.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 2. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: