Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chopok je jedným z najkrajších vrchov Nízkych Tatier

Img_3884.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť krásnou prírodou, v ktorej nájdete viacero nádherných a jedinečných miest. Medzi tie najkrajšie miesta patria určite aj naše národné parky či rozličné pohoria. V národnom parku Nízke Tatry nájdete hneď viacero zaujímavých miest a vrchov. Medzi tie najkrajšie určite patrí aj Chopok. Máte radi turistiku?

Nízke Tatry

Národný park Nízke Tatry sa nachádza na strednom Slovensku medzi údoliami riek Váh a Hron. Národný park a jeho ochranné pásmo zaberá celé horské pásmo Nízkych Tatier. Najvyšším vrchom tohto národného parku je Ďumbier s výškou 2 043 metrov nad morom. Zaujímavosťou je aj to, že pod vrchom Kráľova hoľa pramenia štyri slovenské rieky, ktorými sú Váh, Hron, Hnilec a Hornád.

Tretí najvyšší vrch

Chopok, ktorý má 2024 metrov nad morom je tretím najvyšším vrchom v Nízkych Tatrách. Nájsť ho môžete medzi vrchmi Dereše a Ďumbier a aj tento vrch patrí medzi tie najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie medzi turistami zo Slovenska, ale aj zo zahraničia.

Ideálne miesto na turistiku

Či už máte radi leto alebo skôr zimu a sneh, tak práve Chopok patrí k tým vyhľadávaným miestam, ktoré ulahodnia nadšencom zimnej, ale aj letnej turistiky. Nachádza sa tam stredisko Jasná, ktoré leží na severnej Liptovskej strane a stredisko Kosodrevina, ktoré sa nachádza na južnej Horehronskej strane. Krásna príroda vám zabezpecí nádherné chvíle aj v tejto oblasti.

Čo všetko nájdete v jeho blízkosti?

V blízkosti vrchu Chopok sa nachádza horská chata, Kamenná chata pod Chopkom, taktiež konečná stanica lanovky a dokonca aj meteorologická stanica. Chopok je okrem iného známy aj tým, že patrí medzi tie najveternejšie miesta na Slovensku.

Meteorologická stanica

Táto meteorologická stanica sa nachádza v blízkosti lanovky a spustená bola v roku 1954. Priemerná ročná teplota na Chopku je podľa meraní -1,1°C, pričom extrémne hodnoty dosahujú až neuveriteľných -31,5°C.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 23. decembra 2017Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: