Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Choroby, ktoré pravdepodobne prišli z vesmíru 1. časť. Pandora vírus, či choroba šialených kráv

Infection And Disease Control
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Po celé roky mnohí vedci tvrdia, že semená života na Zemi sem mohli prísť z vesmíru, konkrétne z meteoritov, ktoré na Zem dopadli. Táto teória sa nazýva panspermia a odpovedá na mnoho otázok o našom pôvode. Tí istí vedci tiež veria, že na nás stále „pršia“ mimozemské baktérie a vírusy. Tieto mikroskopické organizmy boli obviňované z rôznych druhov ochorení- od každodenných po úplne bizarné.

Pandora vírus

Už samotný názov tohto vírusu je strašidelný a nie ešte fakt, že tento novoobjavený vírus je až desaťkrát väčší ako akékoľvek bežné vírusy. Tento jedinečný mikroorganizmus objavili francúzski vedci v roku 2013 a zistili, že sa vyskytuje len na dvoch miestach na Zemi- pri pobreží Čile a v jednom austrálskom rybníku. Zaujímavé je, že tento vírus má spoločných len šesť percent svojej genetickej výbavy so zvyšnými formami života na Zemi, čo vedie k záveru, že vírus nepochádza zo Zeme. Je to desivé, ale nemáte sa čoho báť- vírus nenapáda ľudí.

http://www.sci-news.com/biology/science-pandoravirus-giant-01253.html
www.sci-news.com

Choroba šialených kráv

Choroba šialených kráv je devastačné ochorenie, ktoré sa občas objaví a ochromí hovädzí priemysel. Najhoršie je, že môže prejsť aj na človeka, ktorý napadnuté mäso konzumoval a dochádza u neho k demencii a dokonca aj k smrti. Bizarné mikroorganizmy nazývané prióny sú naozaj zvláštne. Vedci v Indii nedávno oznámili, že tieto mikróby útočiace na mozog môžu pochádzať z kométy. Zistilo sa, že zmrazené kopy kozmického prachu obsahujú chemické štruktúry podobné práve priónom, ale aj iným mikroorganizmom. Malé útočiace častice môžu byť odfukované z kométy a priťahované zemskou príťažlivosťou. V súčasnosti títo vedci poslali do atmosféry balóny, ktoré tam majú hľadať pôvod Choroby šialených kráv.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Aphis.usda.gov_BSE_3.jpg
commons.wikimedia.org

Španielska chrípka

V roku 1918 bol svet v zajatí jednej z najnebezpečnejších epidémií všetkých čias. Španielska chrípka infikovala jednu tretinu obyvateľstva Zeme a mala na svedomí zhruba 20 miliónov životov. Bol to nebezpečný vraždiaci kmeň bežného vírusu a podľa anglického astronóma sira Freda Hoyla pochádzal vírus z kométy. Kométa niesla na sebe tieto mimozemské mikroorganizmy a ako prelietala okolo Zeme, odletovali z nej zamrznuté častice a tie sa dostali na Zem, kde sa rozmrazili a ukázali svoju silu. Aktivita týchto mikroorganizmov sa ukazuje v plnej sile každých 11 rokov, kedy ich vždy na Zemi pribúda. Počas 250 rokov sa tento jedenásťročný cyklus vždy opakoval, takže možno povedať, že toto je reálna mimozemská invázia.

http://time.com/3731745/spanish-flu-history/
time.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 21. decembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: