Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Choroby, ktoré pravdepodobne prišli z vesmíru 2.časť. Známa Zika, či HIV

Zika virus in blood with red blood cells
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Po celé roky mnohí vedci tvrdia, že semená života na Zemi sem mohli prísť z vesmíru, konkrétne z meteoritov, ktoré na Zem dopadli. Táto teória sa nazýva panspermia a odpovedá na mnoho otázok o našom pôvode. Tí istí vedci tiež veria, že na nás stále „pršia“ mimozemské baktérie a vírusy. Tieto mikroskopické organizmy boli obviňované z rôznych druhov ochorení- od každodenných po úplne bizarné.

Zika

V súčasnosti sa celý svet bojí vírusu Zika. Desivé nie sú len vrodené genetické chyby, ktoré vírus spôsobuje, ale aj jeho schopnosť rýchlo mutovať. Vírus sa mení rýchlejšie, ako si vieme predstaviť vďaka svojej schopnosti absorbovať cudziu DNA. Podľa výskumníkov z University of Buckingham je vírus oveľa nebezpečnejší, ako si myslíme. Podľa vedcov je jediným vysvetlením pre náhodné zmeny vírusu (ako napríklad nová schopnosť prenášať sa pohlavným stykom) to, že vírus má v sebe už aj mimozemskú DNA. Vedci tvrdia, že mimozemské mikroorganizmy sa na Zem nepretržite dostávajú ako vesmírny odpad a práve mimozemské organizmy dodali vírusu Zika také schopnosti. Vírus absorboval mimozemské gény a posilnil sám seba. Ak nebudú prijaté opatrenia, vírus podľa vedcov svojím mutovaním vážne ohrozí ľudstvo.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#zika/s=DynamicRank/f=CTPIHVX
www.thinkstockphotos.com

HIV

Pokiaľ ide o choroby, HIV vyvoláva u ľudí nočné mory. HIV je najobávanejší vírus na planéte zodpovedný za AIDS. Podľa Chandry Wickramasinghovej, anglickej profesorky z Centra pre astrobiológiu, je tento vírus oveľa desivejší. Myslí si, že má mimozemský pôvod. Podľa nej a jej tímu sa na Zem dostal, keď došlo ku kolízii komét (podľa nich bola kolízia komét a zmes vírusov, ktoré sa dostali na Zem pred miliónmi rokov aj príčinou vyhynutia mnohých živočíšnych druhov). Podľa nich HIV bol pôvodne spiaci vírus na Zemi, ktorý sa pri zrážke Zeme s kométou prebral a absorboval mimozemský genetický materiál, čím sa stal smrtiacim.

http://listverse.com/2016/12/15/10-diseases-that-possibly-came-from-outer-space/
listverse.com

Morgellons

Predstavte si neustály neznesiteľný pocit, že sa vám niečo plazí pod kožou. Predstavte si strašné pupáky objavujúce sa na vašom tele a nakoniec si predstavte, že z týchto pupákov a vredov vám začnú klíčiť hrubé farebné nite. Vitajte v tajomnom svete choroby Morgellons. Táto záhadná a nechutná choroba trápi roky ľudí po celom svete. Začínajúc pocitmi plazenia pod kožou a končiac vyrastaním bizarných vlákien z tela, spôsobuje choroba aj hnitie zubov, či nespavosť. Najznepokojujúcejšie je to, že testovanie nepárnych reťazcov ukazuje, že choroba nemá bunkovú štruktúru a nemôže byť identifikovaná ako nič známe na Zemi. Podľa mnohých je toto naozajstný mimozemský parazit. Veľa ľudí verí, že sa dostal na Zem vo vesmírnej sonde, ktorá havarovala v púšti v Utah v roku 2004. To sú len dohady, ale choroba je skutočná a straší vedcov aj naďalej.

http://www.timesocket.com/disease/morgellons-disease-pictures-and-story/
www.timesocket.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 22. decembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: