Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chudnutie občas bolí. Prečo si ho teda trochu neuľahčiť? ;)

chudnutie
8
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
giphy.com
reklama:
reklama:

Snaha zhodiť pár kíl je pre niekoho celoživotný proces. Preto treba využívať všetky dostupné triky, aby sme si ho zľahčili. Tieto rady určite neprinesú revolúciu, no pomôžu, aby si do jedálnička nepridával zbytočné kalórie, ktoré sa aj tak nakoniec len usadia na bruchu, bokoch či stehnách. 

Schovaj všetko z dohľadu

Keď budeš mať na stole misku s čipsami, zješ ich. Rovnako to platí aj o orieškoch, cukríkoch, paličkách…zošrotuješ skrátka všetko, čo máš na očiach. A to tvojmu chudnutiu asi veľmi neprospeje. Platí to aj o zvyškoch obeda alebo koláčoch od babky. Pokiaľ nemáš v pláne ich jesť, daj ich preč z dohľadu. Nech ťa náhodou tvoje oči nepresvedčia, že treba zase jesť. Alebo si tam nasyp aspoň nejakú zeleninu alebo ovocie.

http://giphy.com/gifs/zdFbQtZ4pAmcg
giphy.comFoto: giphy.com

Umy si zuby

Využi vlastnú lenivosť. Večer si umy zuby skôr ako zvyčajne a to ti zabráni zbytočnému napchávaniu sa. Jedlo totiž bezprostredne po použití zubnej pasty vôbec nemá tú správnu chuť. Navyše, komu by sa chcelo drhnúť si tesáky niekoľkokrát za večer. A s ústami plnými omrviniek snáď spať nepôjdeš!  *acute*

http://giphy.com/gifs/david-tennant-remember-to-brush-your-teeth-cbeebies-bedtime-stories-100HS29kURinqo
giphy.comFoto: giphy.com

Nalep si na chladničku svoju fotku. Tú najhoršiu.

Sprav si špeciálne fotenie, počas ktorého vynecháš všetky triky, ako vyzerať na fotke dobre. Nechaj vyniknúť bezforemné brucho, trasúci sa zadok a všetko ostatné, na čo nie si celkom hrdá (hrdý). Najhoršiu fotku potom vylep na chladničku, nech ťa odradí vždy, keď pôjdeš „na návštevu“. Ostatné vymaž, nech neupadneš do depresie.

http://giphy.com/gifs/kateTEST-fat-gifs-gif-NsEoR5W9gCrkc
giphy.comFoto: giphy.com

Sleduj motivačné stránky

Keď to zvládol ten obézny chlapec z fotky, zvládneš to aj ty. Pridaj sa do rôznych skupín, napr. na Facebooku, kde posielajú bežní ľudia svoje premeny. Fotky „pred a po“ ti ukážu, že schudnúť môže každý. Len pre to treba niečo urobiť.

http://giphy.com/gifs/ball-fitspo-loss-LBt05Kj5Ahxni
giphy.comFoto: giphy.com

Nehladuj. Priprav si jedlo dopredu.

Ráno nestíhaš raňajkovať, na obed zhltneš, čo ti príde pod ruku, potom si dáš kávu, nech máš aspoň trochu energie a večer sa naváľaš ako prasiatko. Tak toto asi nie je ten najlepší recept. Ak nemáš čas na kráľovské stolovanie, priprav si jedlo dopredu, aby si pravidelne mal/-a, čo do úst. Keď ješ „halabala“, odrazí sa to aj na tvojich oblinkách.

http://giphy.com/gifs/eating-spongebob-squarepants-d2ItDZZumUI6Y
giphy.comFoto: giphy.com

Jedz ako v drahej reštaurácii

Pamätaj, že nie si na pretekoch, takže tvojou úlohou nie je, za čo najkratší čas „nadžgať“ do seba, čo najviac jedla. Naopak, vychutnávaj si každé sústo a možno aj lahodná pizza ťa pri zdĺhavom krájaní rýchlo unaví.

http://giphy.com/gifs/food-eating-hungry-4tsDpxebSMpWg
giphy.comFoto: giphy.com

Kupuj len to, čo chceš naozaj jesť

Ak si kúpiš desať napolitánok v akcii, k tomu výhodné balenie kofoly a ďalšie hlúposti, je pravdepodobné, že to všetko zješ. Nechaj to radšej v obchode. V prípade, že dostaneš chuť na nejakú maškrtu, poriadne si to rozmyslíš, pretože bude musieť vstať, obliecť sa a vybrať sa do obchodu.

http://giphy.com/gifs/food-fun-youtube-3C2WFxNx50rDO
giphy.comFoto: giphy.com

Aký trik funguje na teba? :-)

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 12. augusta 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: