Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čiernohorská železnica v Čiernom Balogu

Sni mka obrazovky 2018 02 22 oa14.57.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero zaujímavých a jedinečných miest, ktoré ponúkajú tiež jedinečné zážitky. Rovnako je to aj v prípade Čiernohorskej železnice, a jazda vlakom sa páči nejednému návštevníkovi či turistovi. Už ste tam niekedy boli?

Čierny Balog

Ide o obec, ktorá sa nachádza len 4 kilometre od mesta Brezno. Obec je tvorená 13 osadami, ktoré sa nachádzajú pozdĺž toku Čierneho Hrona a v priľahlých údoliach. Medzi dominantu obce patrí určite aj Čiernohorská železnica, ktorá bola v minulosti dlhá aj 130 kilometrov.

Čiernohorská železnica

Čiernohorská železnica je úzkokoľajová lesná železnica, ktorá je v súčasnosti už národnou kultúrnou pamiatkou. Čiernohronská železnica bola v roku 2011 tiež vyhlásená za jeden zo siedmich divov Banskobystrického samosprávneho kraja.

Turistická sezóna

Počas zimných mesiacov je táto železnica uzavretá, no letná turistická sezóna začína vždy začiatkom mája a trvá až do konca septembra. Prevádzka železnice je v súčasnosti zabezpečená na úseku trate z Chvatimechu do Čierneho Balogu, do Vydrovskej doliny a do Dobroče. Spolu je to 19 kilometrov.

Plánuje sa však obnova na viacerých jej tratiach.

Zaujímavosťou tejto železnice je aj ručný spôsob brzdenia súprav, ktorý je typický práve pre lesné železnice. Ak máte radi vlaky, tak sa vám toto miesto bude zaručene páčiť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 25. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: