Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Múzeum kysuckej dediny vás očarí

Sni mka obrazovky 2018 02 22 oa14.51.25.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo rôznych múzeí či galérií, ktoré ponúkajú rozličné expozície a výstavy venované všelijakým témam. Medzi veľmi zaujímavé múzeum patrí aj Múzeum kysuckej dediny. Už ste v tomto múzeu boli?

 Kde sa toto múzeum nachádza?

Múzeum kysuckej dediny je skanzen, ktorý vznikol v roku 1974 a nachádza sa neďaleko obce Nová Bystrica, v jej časti Vychylovka. Aj tento skanzen patrí medzi tie skanzeny, v ktorých nájdete viaceré budovy či miesta, ktoré vám ukážu ako to vyzeralo u nás v minulosti.

Dôvody vzniku skanzenu

Jeden z hlavných dôvodov pre vznik tohto múzea bola výstavba vodnej nádrže Nová Bystrica. Jeho vznikom sa podarila záchrana pamiatok ľudovej architektúry z obcí Riečnica a Harvelka, ktoré pre spomínanú výstavbu zanikli. Vedeli ste o tom?

Čo všetko tam nájdete?

V expozícii sa nachádza 34 stavieb, prevažne obytných domov a hospodárskych budov, ďalej môžete vidieť aj krčmu, dva mlyny či murovanú kaplnku. Celá expozícia zachytáva nielen architektúru, ale aj kultúru a spôsob života v oblasti Kysúc z 19. storočia a 20. storočia.

Úzkokoľajová lesná železnica

Skanzen je prístupný verejnosti počas celého roka a okrem viacerých zaujímavých architektonických stavieb tam môžete vidieť aj úzkokoľajovú lesnú železnicu. Nachádza sa v krásnom prostredí, ktoré sa vám bude určite tiež páčiť.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: