Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa nachádza v mestečku Kolárovo?

Sni mka obrazovky 2018 05 10 oa11.21.57.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero menších miest, ktoré ukrývajú nejedno zaujímavé miesto či pamiatku. Rovnako je to aj v prípade mesta Kolárovo, ktoré sa môže pochváliť hneď viacerými zaujímavými a jedinečnými pamiatkami.

Kolárovo

Mestečko Kolárovo sa nachádza v Komárňanskom okrese Nitrianskeho kraja, pri sútoku Váhu a Malého Dunaja. Toto mesto je známe aj tým, že ide o jedno z najväčších miest na Žitnom ostrove. Nachádzajú sa tam dve veľmi zaujímavé a jedinečné pamiatky. Viete, aké?

Drevený most

Jednou z nich je krytý drevený most, ktorý vedie ponad Malý Dunaj. Vďaka svojej dĺžke, 86 metrov, je považovaný za jeden z najdlhších celodrevených riečnych mostov v Európe. Tento most patrí k tým najväčším unikátom na Slovensku.

Drevený mlyn

Hneď vedľa mostu sa nachádza ďalší unikát. Ide o technickú pamiatku – plávajúci vodný mlyn. V tomto vodnom mlyne sa nachádza Múzeum vodného mlynárstva, kde sa môžete dozvedieť viac z minulosti mlyna, a to ako kedysi fungoval.

Okolie

V okolí vodného mlyna a mosta bol vybudovaný prírodný areál s množstvom zaujímavostí. A ide o veľmi príjemné miesto na výlet.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: