Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fontána Andyho Warhola

Sni mka obrazovky 2018 05 10 oa11.14.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť viacerými významnými osobnosťami, ktoré sa na našom území narodili či majú s našou krajinou isté prepojenie. Rovnako je to aj v prípade známeho umelca Andyho Warhola, ktorého rodičia pochádzali práve zo Slovenska. Vedeli ste o tom?

Medzilaborce

Mesto Medzilaborce, ktoré sa nachádza na severovýchode Slovenska je známe predovšetkým vďaka dvom európskym  prvenstvám. V meste sa nachádza múzeum a socha Andyho Warhola.

Andy Warhol

Andy Warhol bol známym americkým maliarom, filmovým tvorcom a významnou osobnosťou v hnutí pop art. Narodil sa v Amerike, tento slávny umelec má slovenské korene, pretože z obce Miková, ktorá sa nachádza neďaleko Medzilaboriec, pochádzali jeho rodičia.

Múzeum Andyho Warhola

Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach bolo založené v roku 1991. V múzeu sa nachádza viacero zaujímavých expozícií a výstav, vidieť tam môžete aj 160 diel a artefaktov umelca.

Fontána Andyho Warhola

V roku 2002 bola postavená fontána s plastikou Andy Warhola. Táto fontána sa nachádza pred budovou múzea. Autorom plastiky je akademický sochár profesor Juraj Bartusz. A patrí k dominantám mesta.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: