Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo sa oplatí vidieť v Poloninách? Týchto 7 miest nevynechajte

Sni mka obrazovky 2018 07 11 oa10.14.14.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Národný park Poloniny je národný park na Slovensku, ktorý sa nachádza na hraniciach s Poľskom a Ukrajinou v Poloninách Bukovských vrchoch. Nachádza sa tam veľa zaujímavých a jedinečných miest. Vybrali sme 7 z nich, ktoré sa oplatí vidieť.

Nová Sedlica

Hlavným východiskom pre návštevu Polonín je obec Nová Sedlica. Táto obec je okrem iného známa aj tým, že sa v nej nachádza chalúpka Deduška Večerníčka. Už ste v tejto obci niekedy boli?

Stužica

Stužica je národná prírodná rezervácia, pôvodný karpatský prales, ktorý sa rozprestiera v hlbokom údolí okolo Stužickej rieky.

Ďurkovec

Ďurkovec je jedným z najobľúbenejších a najkrajších vrchov v Bukovských vrchoch.

Vodárenská nádrž Starina

Vodárenská nádrž Starina je najväčšia vodná nádrž na pitnú vodu na Slovensku, zároveň je najväčším zdrojom pitnej vody v strednej Európe. Vedeli ste o tom?

Sninský kameň

Sninský kameň je prírodná pamiatka, nachádza sa v severovýchodnej časti sopečného pohoria Vihorlatské vrchy nad obcou Zemplínske Hámre.

Kremenec

Najvyšší vrch v Poloninách sa volá Kremenec a nachádza sa na mieste, kde sa stretávajú hranice Poľska, Slovenska a Ukrajiny.

Park tmavej oblohy Poloniny

Park tmavej oblohy Poloniny sa tiež nachádza na území Národného parku Poloniny a v jeho okolí. Patrí medzi vyhľadávané miesta turistov a predovšetkým fotografov, ktorí sa snažia zachytiť krásu nočnej oblohy práve z tohto miesta.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: