Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Viete, ktorá dedina na Slovensku je tá najväčšia?

Sni mka obrazovky 2018 07 11 oa10.06.58.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť aj veľké množstvo malých dediniek či väčších obcí. Viete však, ktorá z nich je tá najväčšia? My vám to v tomto článku prezradíme a dozviete sa aj pár zaujímavostí o tejto jedinečnej obci.

Najväčšia obec u nás

Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že počtom obyvateľov približne 8000 už ide o mesto, tak Smižany štatút mesta nemajú. Preto je táto obec neďaleko Spišskej Novej Vsi tou najväčšou obcou na Slovensku.

V obci sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok, ako napríklad Katolícky kostol Povýšenia sv. Kríža či Kostol evanjelický augsburského vyznania.

Pamätný dom Kapitána Jána Nálepku

Tento pamätný dom sa nachádza na Nálepkovej ulici 87, v ktorom sa narodil kpt. Ján Nálepka, hrdina Slovenského národného povstania, na jeho počesť je na dome umiestnená pamätná tabuľa. Neďaleko tohto domu sa nachádza aj národopisné múzeum. 

Sni mka obrazovky 2018 07 11 oa10.03.46.jpg
www.vypadni.sk

Vstupná brána do Slovenského raja

Obec sa nachádza v juhozápadnej časti Hornádskej kotliny a na severných svahoch Slovenského raja. A známa je predovšetkým ako vstupná brána do Slovenského raja.

 

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: