Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo ukrýva obec Sebechleby?

Sni mka obrazovky 2018 03 03 oa15.43.16.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa ešte aj v dnešnej dobe nachádza viacero menších dediniek, v ktorých nájdete krásnu tradičnú architektúru. Medzi takéto dedinky patrí aj obec Sebechleby, ktorá ukrýva nejeden pekný ľudový dom. Už ste v tejto dedinke niekedy boli?

Obec Sebechleby

Sebechleby sú obcou, ktorá sa nachádza približne 13 kilometrov od mesta Krupina, na úpätí Štiavnických vrchov. Aj táto obec vás zaujme zaujímavou architektúrou a domčekmi, ktoré sa v nej nachádzajú.

Súbor ľudových domov

V obci nájdete súbor ľudových domov a vínnych pivníc v časti Stará Hora. Ide o rezerváciu ľudovej architektúry, ktorá sa nachádza západne od obce. Pamiatkovo je tam dohromady chránených až 92 objektov.

Ešte aj v  súčasnosti sú niektoré z týchto domov normálne obývané, no prechádzka medzi nimi sa bude páčiť aj vám.

Kostol sv. Michala Archanjela

Tak ako to zvykne bývať, tak aj v tejto obci sa nachádza kostol. Tentokrát ide o rímskokatolícky Kostol sv. Michala Archanjela. Pôvodne išlo o románsku stavbu, ktorá však prešla postupne viacerými prestavbami až do súčasnej podoby.

Sni mka obrazovky 2018 03 03 oa15.42.23.jpg
sk.wikipedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 6. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: