Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Csákyho kaštieľ v Bijacovciach

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa12.01.09.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Bijacovciach. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

Obec Bijacovce

Bijacovce sú obec v okrese Levoča. Napriek tomu, že nejde o veľkú obec, tak sa tam nachádza hneď viacero zaujímavých pamiatok. V obci stojí ranogotický kostol Všetkých svätých, románska rotunda sv. Kozmu a Damiána či neskorobarokový kaštieľ.

Kedy bol kaštieľ postavený?

Tento kaštieľ pochádza z 18. storočia, slúžil ako sídlo rodu Csákyovcov po vyhorení Spišského hradu v roku 1780. Spolu so svojím areálom bol vyhlásený za kultúrnu pamiatku. V súčasnosti sa v kaštieli konajú aj rôzne udalosti ako napríklad Dni svätého Huberta, svadby či oslavy.

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa12.01.09.jpg
www.pamiatkynaslovensku.sk

Ako kaštieľ vyzerá?

Tento rozmerný poschodový kaštieľ odzrkadľuje spôsob života na vidieckom panskom sídle. Budova je typickým neskorobarokovým, respektíve rokokovo-klasicistickým obytným objektom, ktorý je umiestnený uprostred rovinatého parku.

Sni mka obrazovky 2018 04 12 oa12.01.16.jpg
www.pamiatkynaslovensku.sk

Park pri kaštieli

V areáli parku a kaštieľa môžete vidieť aj Daniela škvrnitého.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: