Zoroslav Kollár vyzval Borisa Kollára, aby verejnosti vysvetlil, ako sa dostal k majetku lyžiarskeho strediska na Donovaloch.
Hnutie Sme rodina sa po nástupe do vlády v roku 2020 mali sypať peniaze z každej strany. Vo svojom najnovšom videu to konštatuje podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár. Podľa neho mali najvyšší predstavitelia strany Sme rodina Boris Kollár či Peter Pčolinský „zarábať“ aj vďaka úradu na kontrolu hazardných hier.
„Pán Peter Pčolinský má hazard rád. A keďže je na hazard odborník, tak sa mu intenzívne venoval a nielen ako hráč. A nielen pán Pčolinský,“ povedal vo videu Zoroslav Kollár. V úrade na kontrolu hazardných hier mal podľa Zoroslava Kolára svojich ľudí známy kajúcnik Ľudovít Makó. Tí mali strážiť jeho investície v hazarde.
Donovaly za pár drobných
Po voľbách v roku 2020 sa na úrade mali podľa Zoroslava Kollára objaviť ďalšie zaujímavé mená prepojené s najvyššími predstaviteľmi strany Sme rodina, ako bol napríklad bývalý šéf SIS Michal Aláč, ktorý bol členom rady tohto úradu.
Práve od neho má viesť podľa Zoroslava Kollára priama linka k bratom Pčolinským a k Borisovi Kollárovi. „Táto partička na úrade vyvádzala všelijaké veci. Nemá význam spomínať nejaké drobné obstarávania IT, áut, či nábytku. Podľa informácií, ktoré som dostal, sa zaoberali aj inou činnosťou. Mali moc ako britský parlament. Podstata spočívala údajne v krytí a zároveň vo vypaľovaní prevádzkovateľov hazardných hier. Výpalné bolo údajne podľa veľkosti herne od troch do päťtisíc eur. Na oplátku im úrad zabezpečil informovanie o realizácii kontrol, alebo v prípade problémov kamufloval softvérovú chybu, aby sa do herní mohli dostať aj osoby so zákazom,“ uviedol Zoroslav Kollár.
Úrad odmieta spájanie s politikmi
Úrad pre reguláciu hazardných hier rázne odmieta vo videu naznačené protiprávne konanie spájané s jeho činnosťou. Ako reagovala pre agentúru SITA Henrieta Borowiecka z Kancelárie generálneho riaditeľa, úrad odmieta akékoľvek spájanie svojej činnosti so záujmami politických subjektov, či konkrétnych politikov, a to ako súčasných, tak aj bývalých.
„Taktiež odmieta nepravdivé a nepodložené tvrdenia o protiprávnom konaní úradu a jeho zamestnancov,“ zdôraznila Borowiecka. Dodržiavanie zákazu účasti na hazardných hrách osôb zapísaných v registri vylúčených osôb je nosnou oblasťou dozornej činnosti úradu, pričom takéto porušenia povinnosti zo strany prevádzkovateľov úrad podľa Borowieckej striktne sankcionuje.
Vyvracia vykonštruované obvinenia
„V tejto súvislosti si dovoľujeme poukázať na fakt, že register vylúčených osôb je prevádzkovaný spôsobom, ktorý neumožňuje v jeho databázach vykonávať dodatočné zmeny alebo úpravy zo strany úradu, ako to vo svojich tvrdeniach naznačuje autor videa. Aj táto skutočnosť priamo vyvracia vykonštruované obvinenia o možnom zásahu úradu do registra vylúčených osôb v prospech niektorých prevádzkovateľov,“ konštatovala Borowiecka.
Zoroslav Kollár vyzval Borisa Kollára, aby verejnosti vysvetlil, ako sa dostal k majetku lyžiarskeho strediska na Donovaloch. „Ty, Boris, si získal lyžiarske strediská za pár drobných. Donovaly si získal veľmi lacno na dražbe vďaka podvodným manipuláciám na dražbách v rámci takzvanej malej privatizácie, ktoré si robil spolu s tvojím kamarátom Žaluďom,“ konštatoval vo videu Zoroslav Kollár.
Agentúra SITA požiadala o reakciu Úrad pre reguláciu hazardných hier, ako aj najvyšších predstaviteľov strany Sme Rodina.