Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dedinka Uhrovec bola rodiskom významných slovenských osobností

Sni mka obrazovky 2018 01 25 oa15.11.11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovenské národné dejiny sú tvorené aj viacerými významnými osobnosťami, ktorí zohrávali významné postavenie v dejinách. Dnes predstavíme jednu dedinku na Slovensku, ktorá bola rodiskom dvoch významných slovenských osobností. Viete, kto sa narodil v dedinke Uhrovec?

Dedinka Uhrovec

Obec sa nachádza v severnej časti západného Slovenska, v okrese Bánovce nad Bebravou. A aj napriek tomu, že nejde o veľkú obec, tak má významné miesto v slovenských národných dejinách.

Ľudovít Štúr

V roku 1815 sa v tejto dedinke narodil Ľudovít Štúr, ktorý patrí k tým najväčším osobnostiam Slovenska a jeho dejín. Okrem viacerých aktivít, ktorým sa venoval, je známy aj uzákonením spisovnej slovenčiny.

Alexander Dubček

V roku 1921 sa zas v tejto dedinke narodil významný slovenský politik, štátnik a vrcholný predstaviteľ Pražskej jari.

Hrad v Uhrovci

Neďaleko dedinky sa nachádza aj zrúcanina hradu, konkrétne v južnej časti Strážovských vrchov. Tento hrad bol postavený v polovici 13. storočia a oplatí sa vidieť ho aj zblízka. Hrad bol v minulosti známy aj vďaka panovníkom, ktorý tam žili. Vedeli ste, že istý čas patril hrad aj Matúšovi Čákovi Trenčianskemu či Žigmundovi Luxemburskému?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: