Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé fakty spojené s pochovávaním #1: Samovrahovia s kolom v srdci

Scary 666620_640.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Pochovávanie mŕtvych je staré ako ľudstvo samotné a môžeme ho považovať za jeden zo základných znakov každej kultúry. Ľudia z rôznych kultúr si pochovávanie svojich zosnulých spájajú s rozličnými rituálmi a zvykmi. Pripravili sme si pre teba sériu článkov, v ktorej sa budeme venovať podivným pohrebným zvykom z minulosti.

Samovrahovia sa v Anglicku pochovávali na križovatkách s kolom v srdci

V Anglicku, tak ako aj v mnohých iných krajinách, bola samovražda považovaná za jeden z najohavnejších zločinov. Práve preto si ten, kto odišiel dobrovoľne z tohto sveta, zaslúžil trest, hoci bol po smrti.

Pre Angličanov bola samovražda vlastne vopred pripravená vražda samého seba a tí, ktorí sa neúspešne pokúsili spáchať ju, boli považovaní za zločincov, a tak sa s nimi aj jednalo. Všetky majetky človeka, ktorý sa rozhodol pre samovraždu, skonfiškovala „Koruna“. To často viedlo rodiny zosnulého k tomu, aby samovraždu svojho príbuzného zamaskovali. Ak by sa totiž prišlo na to, že si dotyčný vzal život sám, prišli by o všetko, čo mali zdediť.

No nielen to desilo rodiny zosnulých samovrahov. Ten, kto si vzal život, nemal nárok na kresťanský pohreb. Bolo preto na rodine a priateľoch, aby telo zosnulého pochovali. Pre veriacich to bol obrovský trest, pretože verili, že to môže ovplyvniť ich posmrtný život a následné vzkriesenie.

Mnohých ľudí však viac ako to, že by prišli o majetok zosnulého, desila povera, podľa ktorej sa duchovia samovrahov vracali po smrti domov a strašili tam. Prevenciou pred tým, aby mestá ovládali duše samovrahov, malo byť to, že sa ich telá pochovávali na križovatkách. Verilo sa, že duša bude z križovatky zmätená a nebude môcť nájsť cestu domov. Ďalším „bezpečnostným“ opatrením bolo vrazenie kola priamo do srdca samovraha. Výnimočné nebolo ani pochovávanie pri pobreží, ktoré malo, rovnako ako križovatka, zabrániť dušiam v strašení živých.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 12. februára 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: