Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé fakty spojené s pochovávaním #2: Tisíce mŕtvych pod podlahou kostolov

Key west 216790_640.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: pixabay.com
reklama:
reklama:

Prečítaj si druhú časť série venovanej podivným i desivým faktom spojeným s pochovávaním mŕtvych.

Pochovávanie pod podlahu kostolov a neznesiteľný mŕtvolný zápach

Predtým, ako vznikli samostatné cintoríny, boli najčastejšími miestami na pochovávanie zosnulých záhrady za kostolmi. Mnoho kňazov v tom malo vidinu ľahkého a rýchleho zisku. Príkladom je kňaz z londýnskej Enon Chapel, ktorý pochovával až 30 ľudí týždenne pod podlahu kostola.

Hromada mŕtvych tiel sa postupne vyšplhala až na číslo 12-tisíc. No a toľko mŕtvol už podzemie kostola nebolo schopné viac ukrývať. Mŕtvoly boli naukladané až po podlahu a uvoľňujúce sa hnilobné plyny spôsobovali, že veriaci počas omše omdlievali a deti v nedeľnej školy museli čeliť množstvu múch. Situáciu bolo treba riešiť, preto museli telá spod podlahy vybrať, naložiť na vozy a hodili ich do Temže.

Cestou k rieke však vozy strácali časti tiel a zhrození Londýnčania nachádzali v uliciach lebky a kosti. Keď úrady zistili, čo sa v kostole odohralo, okamžite ho uzavreli. Neskôr ho prestavali na tanečnú sálu a tancovačky, ktoré sa tu konali, miestni nazývali „tance smrti“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 13. februára 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: