Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivý príbeh: Prosba slepého muža

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.flickr.com
reklama:
reklama:

Tento krátky príbeh je o slepom mužovi a mladej žene, ktorú požiada o pomoc. Dobrosrdečná žena sa rozhodne slepcovi pomôcť, no nevie, že sa tým do ohrozenia dostane jej vlastný život.

Išla som po chodníku a oproti mne kráčal zhrbený a slepý muž. Starší pán mal na sebe slnečné okuliare, šiltovku a podopieral sa slepeckou palicou. Keď prechádzal okolo mňa, tak skoro spadol a ja som mu pomohla nabrať rovnováhu. Poďakoval mi za moju pomoc a požiadal ma o láskavosť. Chcel doručiť list na jednu blízku adresu, no ťažko sa mu ju hľadalo v jeho stave. Poprosil ma, či by som list nezaniesla za neho. Moje dobré srdce mu nevedelo povedať nie, a tak som od neho list zobrala a vybrala sa adresu hľadať. Ešte raz mi poďakoval, rozlúčil sa a vydal opačnou stranou.

www.colourbox.com

Po chvíli som sa obzrela za mužom, v snahe uistiť sa, či je v poriadku. Nikde som ho však nevidela. S jeho chôdzou nemohol zájsť tak ďaleko, že by sa mi stratil z dohľadu. Bála som sa, že sa mu niečo stalo, tak som sa vydala späť. Pomaly som kráčala smerom, ktorým išiel muž a hľadala ho. Prešla som riadny kus, ale slepého pána nebolo nikde. Ako som sa obzerala, tak som zbadala vedľa seba kontajner. Navrchu v ňom boli zahodené slnečné okuliare a šiltovka. Obidve sa nápadne podoby na tie, čo mal na sebe starší pán. Za košom som potom uvidela pohodenú slepeckú palicu. Niečo tu nesedelo.

S listom od muža som sa vybrala na políciu a všetko im vyrozprávala. Policajti sa okamžite vybrali na adresu na obálke. Nakoniec našli dané miesto, na ktorom sa nachádzalo mäsiarstvo, ktoré vlastnili postarší manželia. Polícia sa ich spýtala, či poznali muža, ktorého som stretla. Pár im však odpovedal, že nie. Potom sa manželskej dvojice policajti opýtali, či si môžu prezrieť ich obchod. Manželia bez problémov súhlasili. Pri prehliadke polícia nenašli nič podozrivé. Pri odchode si však jeden z policajtov všimol divne usporiadaný nábytok, ktorým ako keby bolo niečo zakryté. Vydal sa k nemu a odsunul jednu menšiu skriňu. Za ňou našiel skryté dvere.

Butchershop.jpg
tenebrisproductions.weebly.com

Policajti sa okamžite zhromaždili pri dverách a odblokovali ich. Skryté dvere viedli do suterénu mäsiarstva. V tomto momente už starší manželia začali protestovať, že ich pivnica je plná plesne a smradu, a preto ju schovávajú. Policajti však mali pocit, že sa v nej bude ukrývať niečo strašné a nemýlili sa. V pivnice našli kopu chladničiek a mrazničiek. Po ich otvorené zistili, že boli plné mäsa. Ľudského mäsa. Manželov okamžite zatkli a začali vyšetrovanie.

Neskôr som sa dozvedela, že v liste bola napísaná jediná veta: „Toto je posledný kus, čo vám dnes posielam.“ Moja dobrota ma skoro zabila, no potom mi rovnaká dobrosrdečnosť zachránila aj život, keď som vydala slepého a bezvládneho muža hľadať. No celé to vlastne len hral, aby si dokázal nájsť obeť. Na tento zážitok nikdy nezabudnem a už si budem dávať dvakrát taký pozor pri styku s neznámymi ľuďmi.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 13. apríla 2018Zdroj www.scaryforkids.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: