Desivý príbeh: Šteniatka sú lepšie

Zdieľať

Príbeh o mužovi a jeho vernom psovi Fidovi, ktorého si vycvičil do úplnej poslušnosti. Z rozprávania muža o svojom psovi vám nabehnú zimomriavky.

Fido je neuveriteľne dobrý a poslušný. Vydržal so mnou dve sťahovania a tri zmeny práce. Nemá veľmi rád ľudí, takže na prechádzky ho beriem len večer. Moc sa z nich navonok neteší, ale viem, že ich zbožňuje.

Posledné roky som ho neuveriteľne vycvičil. Už nikdy neprosí pri stole o zvyšky, stačí mu dvakrát za deň nasypať do misky kvalitné granule. Už ho ani nemusím priviazať, keď idem von z domu. Viem, že sa mi už nikdy nepokúsi utiecť.

Kedysi spával na zemi pri mojej posteli, ale teraz mu ako odmenu za jeho poslušnosť dovolím spať v mojej mäkkej posteli. Celú noc sa túlime a jeho telo ma príjemne chladí.

https://pixabay.com/sk/zvierat%C3%A1-pr%C3%ADroda-tr%C3%A1vnik-roztomil%C3%BD-3371633/

Keď som si ho adoptoval, tak stále štekal pri zazvonení na dvere. Dnes ani nepozrie a už vôbec nevylezie z búdy, keď niekto zazvoní.

Dobrá vec na starších psoch je tá, že sú vyspelý. Netreba sa báť, že utečú. Dospelý pes taktiež stále neotravuje a nekňučí kvôli niečomu. Stačí mu jednoducho moja prítomnosť.

Fida milujem, ale podľa mňa už je čas, aby som sa ho zbavil. Fida som si adoptoval od bývalých dobrých priateľov, keď mal iba dva roky. Dnes už má 14. Začali mu rásť fúzy a hlas má stále hlbší a hlbší. Puberta je sviňa.

Nerád to priznávam, ale šteniatka sú omnoho krajšie a zábavnejšie. Síce to trvá nejakú dobu, kým ich zlomím a vycvičím, ale hrať sa s nimi je omnoho zábavnejšie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom