Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivý príbeh: Vojenský lekár

2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.pinterest.com
reklama:
reklama:

Príbeh o lekárovi, ktorý slúžil počas druhej svetovej vojny. V snahe zachrániť ostatných obetoval všetko, čo mohol.

Bola zima roku 1944 a nemecká armáda sa snažila získať belgické Ardeny. Jeden vojenský lekár na nemeckej strane po dlhej a ťažkej bitke už nemal žiadnu dezinfekciu, obväzy a ani iné medicínske zásoby. Počas nepriateľskej paľby z mažiaru sa z nemeckého tábora stal krvavý kúpeľ. Stony zranených a umierajúcich bolo počuť z každej strany.

Lekár prechádzal tmavou nocou zničeným táborom a snažil sa pomôcť každému, ako sa len dalo. Nikdy však nemal tak málo lekárskych zásob. To mu však neprekážalo, svoju prácu si splní za každých okolností. Vždy sa pýšil svojim dôvtipom a vynaliezavosťou.

sk.pinterest.com

Bombardovanie prestalo a unavení a zranení vojaci sa pustili do spánku, aby sa zotavili a nabrali ďalšie sily. Začalo svitať a mužov zobudili zdesené výkriky. Pridávali sa k nim ďalšie a ďalšie. Zranení na svojich telách nenašli obväzy, ale rany obviazané prúžkami ľudského mäsa. Niekoľko mužov tvrdilo, že dostali krvnú transfúziu, no zásoby krvi sa im už dávno minuli. Každý z ošetrných mužov bol skoro od hlavy po päty pokrytý krvou.

Vojaci našli svojho lekára spať posediačky opretého o debnu s muníciou. Jeden z mužov sa k nemu priblížil a potriasol s ním, aby ho zobudil. Lekár sa však nepohol, len z neho spadla tunika, ktorou bol prikrytý. Pod ňou sa skrývalo jeho znetvorené telo. Koža, mäso aj šľachy boli vyrezané. Lekárovo telo už dávno nekrvácalo, lebo v sebe nemalo takmer žiadnu krv. V jednej ruke mal zakrvavený skalpel a v druhej ampulku naplnenú vlastnou krvou, ktorú používal na transfúziu. Lekár obetoval svoje vlastné telo, aby zachránil ostatných.

Nikto z ošetrených mužov sa však nedožil ďalšieho roka. Lekár sa mohol obetovať, aby zachránil ostatných, no obväzy z jeho kože a zlá krvná skupina krvi použitá počas transfúzií nikoho nezachránila.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 17. mája 2018Zdroj www.scaryforkids.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: