Dievča s Downovým syndrómom sa stalo modelkou a chce zmeniť pohľad na krásu!

Zdieľať
Madeline-Stuart

 Madeline Stuart sa rozhodla, že sa stane modelkou. Na jej príbehu by nebolo nič zvláštne, keby to nemalo jednu malú chybičku. Od narodenia trpí Downových syndrómom.

V minulosti bola Madeline frustrovaná svojou hmotnosťou. Za pomoci svojej matky Rosanne stratila úctyhodných 20 kilogramov a stala sa z nej sebavedomá mladá žena, ktorá sa rozhodla, že skúsi kariéru modelky. Okrem genetickej poruchy trpí aj srdcovou chybou, no napriek tomu miluje tanec, gymnastiku, basketbal a roztlieskavanie.

No jej najnovšou vášňou sa stalo pózovanie pred objektívom.

Na odvážnych fotografiách, ktoré nafotila je vidieť, že sa v úlohe modelky cítila viac ako príjemne. Toto dospievajúce dievča s Downovým syndrómom je krásnym príkladom toho, že aj postihnutí ľudia si môžu splniť svoje sny.

Madeline sa rozhodla, že bude šíriť prostredníctvom svojich fotografií osvetu, aby ľudia vedeli, že jej genetické ochorenie vníma ako svoje požehnanie. „Chcela zmeniť spôsob, akým ľudia diskriminujú zdravotne postihnutých,“ vyhlásila Rosanne, matka Madeline, pre denník Mirror.

Aj ľudia s Downovým syndrómom môžu robiť všetko, to, čo zdraví ľudia, len im treba nechať voľnú ruku a priestor na realizáciu. Ako Madeline skonštatovala pre denník Mirror: „Prekvapia vás nad vaše očakávania.“ 

http://www.mirror.co.uk/news/world-news/madeline-stuart-meet-inspiring-model-5706166
http://www.boredpanda.com/down-syndrome-model-madeline-stuart-australia/ Foto: www.mirror.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom