Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dočká sa Hlohovský zámok rekonštrukcie?

Sni mka obrazovky 2018 04 16 oa15.41.03.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Hlohovský  zámok. Už ste tento zámok niekedy navštívili?

Kde sa tento zámok nachádza?

Hlohovský zámok je najvýznamnejšou historickou pamiatkou mesta Hlohovec. Zámok sa nachádza južne od Hlohovca, na okraji rozsiahleho stromového parku s francúzskymi terasami.

Vznik zámku

Pôvodný stredoveký hrad bol postavený v priebehu 11. storočia. Na hrade žilo postupne viacero významných rodov a panovníkov, okrem iného aj rod Turzovcov.

V roku 1945 sa do mesta dostali sovietske vojská. V tom období bola na zámku zriadená nemocnica pre sovietskych vojakov. Po ich odchode sídlila v priestoroch zámku určitý čas posádka česko-slovenskej armády. V 2. polovici 20. storočia boli na tomto zámku zriadené obývacie priestory a učebne výchovného ústavu pre mládež.

Súčasný stav zámku

Zámok posledné roky dosť chátra, no hovorí sa o jeho rekonštrukcii a záchrane. Tak uvidíme, či sa to niekedy aj podarí a zrealizuje. Miesto je to však veľmi pekné. Súhlasíte?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: