Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený kostol svätej Alžbety v Zuberci

Sni mka obrazovky 2018 03 25 oa11.06.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko ukrýva a ponúka neskutočne veľké množstvo nielen prírodných, ale aj architektonických pamiatok. Medzi významné pamiatky sakrálnej architektúry patria na Slovensku aj artikulárne drevené kostolíky. Jeden taký sa nachádza v súčasnosti aj v Múzeu oravskej dediny. Už ste tam niekedy boli?

Drevené kostolíky na Slovensku

Drevené kostolíky patria k tým najväčším pokladom Slovenska. To, že patria k významným pamiatkam svedčí aj to, že veľké množstvo takýchto kostolíkov je zapísaných aj v Zozname svetového kultúrneho dedičstva Unesco.

Zuberec

Neďaleko obce Zuberec sa nachádza Múzeum oravskej dediny. Toto múzeum približuje a ukazuje život v oravských dedinách v minulosti. Je umiestnené v peknom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov.

Vidieť sa tam dá viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy – Dolnooravský rínok, Hornooravskú ulicu, Goralské lazy.

Kostol sv. Alžbety

V múzeu sa nachádza aj drevený gotický kostol sv. Alžbety Uhorskej, ktorý pochádza zo Zábreže. Tento kostol s neskorogotickým maľovaným stropom a s funkčným prenosným barokovým organom je jedným z najväčších klenotov múzea.

Tento kostol bol postavený začiatkom 15. storočia a na konci 20. storočia prenesený do Múzea oravskej dediny.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 30. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: