Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený kostol v Kežmarku

Sni mka obrazovky 2018 04 30 oa19.46.06.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero drevených kostolov a kostolíkov, ktoré patria k tým najväčším architektonickým skvostom našej krajiny. Medzi jeden z najznámejších patrí aj drevený kostol v Kežmarku. Už ste v tomto meste niekedy boli?

Mesto Kežmarok

V Kežmarku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných pamiatok, ktoré robia toto mesto jedinečným. Okrem Kežmarského hradu patrí medzi dominanty mesta aj drevený kostol.

Drevený artikulárny kostol

Ide o Kostol Najsvätejšej Trojice patrí medzi najstaršie pamiatky v meste. Kostol bol postavený na predmestí, za mestskými hradbami. Z pôvodného kostola sa zachovali len neskororenesančná krstiteľnica z roku 1690 a kamenné epitafy z roku 1688.

Prečo je murovaný?

Napriek tomu, že kostol na prvý pohľad nevyzerá ako drevený je tomu tak. Dokonca bol pôvodne bez murovaných základov. Základy boli z dreva, ale pri poslednej oprave sa nahradili tehlami.

Nový evanjelický kostol

Drevený kostol je zapísaný aj do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva. Vedľa neho je postavený aj Nový evanjelický kostol, ktorý zaujme už na prvý pohľad vďaka svojej farbe a tiež netypickému vzhľadu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: