Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený kostol v Kežmarku

Sni mka obrazovky 2018 04 30 oa19.46.06.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero drevených kostolov a kostolíkov, ktoré patria k tým najväčším architektonickým skvostom našej krajiny. Medzi jeden z najznámejších patrí aj drevený kostol v Kežmarku. Už ste v tomto meste niekedy boli?

Mesto Kežmarok

V Kežmarku sa nachádza viacero zaujímavých a jedinečných pamiatok, ktoré robia toto mesto jedinečným. Okrem Kežmarského hradu patrí medzi dominanty mesta aj drevený kostol.

Drevený artikulárny kostol

Ide o Kostol Najsvätejšej Trojice patrí medzi najstaršie pamiatky v meste. Kostol bol postavený na predmestí, za mestskými hradbami. Z pôvodného kostola sa zachovali len neskororenesančná krstiteľnica z roku 1690 a kamenné epitafy z roku 1688.

Prečo je murovaný?

Napriek tomu, že kostol na prvý pohľad nevyzerá ako drevený je tomu tak. Dokonca bol pôvodne bez murovaných základov. Základy boli z dreva, ale pri poslednej oprave sa nahradili tehlami.

A post shared by ANDREA✖♑ (@a_holankova) on

Nový evanjelický kostol

Drevený kostol je zapísaný aj do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva. Vedľa neho je postavený aj Nový evanjelický kostol, ktorý zaujme už na prvý pohľad vďaka svojej farbe a tiež netypickému vzhľadu.

gróf Törköly Imre szarkofágja

A post shared by Lovász Attila (@lovaszattila) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: