Drevený kostolík sv. Štefana Kráľa patrí k dominantám Múzea slovenskej dediny

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa14.42.51.jpg

Drevené kostolíky patria k tým najväčším pokladom sakrálnej architektúry na Slovensku. Medzi jeden z tých najkrajších a najznámejších patrí aj drevený kostol sv. Štefana Kráľa. Už ste si ho boli pozrieť?

Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny sa nachádza v Jahodníckych hájoch, východne od mesta Martin. Na ploche 15,5 hektára je v súčasnosti situovaných už vyše 140 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska. Tie patria k najväčším pokladom našej architektúry.

Expozícia tohto múzea prináša obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. Medzi zastúpené regióny v tomto múzeu patria Orava, Turiec, Liptov a Kysuce-Podjavorníky.

Kostol sv. Štefana Kráľa

Rímskokatolícky kostol sv. Štefana Kráľa je jednoloďovou ľudovou stavbou s polygonálnym ukončením presbytéria a vežou. Kostol bol postavený koncom 18. storočia

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa14.43.37.jpg

Tento kostol je súčasťou práve Múzea slovenskej dediny v Martine a patrí k jeho najnavštevovanejším miestam. V kostole sa nachádza aj krásny barokový oltár z prvej polovice 18. storočia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom