Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený kostolík sv. Štefana Kráľa patrí k dominantám Múzea slovenskej dediny

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa14.42.51.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Drevené kostolíky patria k tým najväčším pokladom sakrálnej architektúry na Slovensku. Medzi jeden z tých najkrajších a najznámejších patrí aj drevený kostol sv. Štefana Kráľa. Už ste si ho boli pozrieť?

Múzeum slovenskej dediny

Múzeum slovenskej dediny sa nachádza v Jahodníckych hájoch, východne od mesta Martin. Na ploche 15,5 hektára je v súčasnosti situovaných už vyše 140 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska. Tie patria k najväčším pokladom našej architektúry.

Expozícia tohto múzea prináša obraz tradičného ľudového staviteľstva, bývania a spôsobu života obyvateľov oblastí severozápadného Slovenska v období druhej polovice 19. a prvej polovice 20. storočia. Medzi zastúpené regióny v tomto múzeu patria Orava, Turiec, Liptov a Kysuce-Podjavorníky.

Kostol sv. Štefana Kráľa

Rímskokatolícky kostol sv. Štefana Kráľa je jednoloďovou ľudovou stavbou s polygonálnym ukončením presbytéria a vežou. Kostol bol postavený koncom 18. storočia

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa14.43.37.jpg
sk.wikipedia.org

Tento kostol je súčasťou práve Múzea slovenskej dediny v Martine a patrí k jeho najnavštevovanejším miestam. V kostole sa nachádza aj krásny barokový oltár z prvej polovice 18. storočia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor hoppeyrDátum 22. marca 2018
reklama:
reklama:
reklama: