Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Drevený kostolík v obci Tročany

Sni mka obrazovky 2018 04 24 oa17.30.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko ukrýva a ponúka neskutočne veľké množstvo nielen prírodných, ale aj architektonických pamiatok. Medzi významné pamiatky sakrálnej architektúry patria aj artikulárne drevené kostolíky, teda kostolíky, ktoré boli postavené bez jediného klinca. Jedným z takých kostolíkov je aj ten v obci Tročany. Už ste tam niekedy boli?

Obec Tročany

Ide o maličkú obec, ktorá sa nachádza v okrese Bardejov. Jednou z jej najväčších dominánt je práve drevený kostolík, ktorý sa v nej nachádza.

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu.

Tento gréckokatolícky drevený bol postavený v roku 1739 a pozostáva z troch častí – svätyne, lode a predsiene. Je to trojpriestorový zrubový chrám situovaný na mieste staršieho objektu z prelomu 15. a 16. storočia.

Najcennejší obraz

V kostolíku sa nachádza viacero zaujímavých obrazov, medzi jeden z najcennejších obrazov patrí Kalvária. Tento obraz pochádza zo začiatku 17. storočia, a je na ňom vidieť gotické prvky.

Zaujímavosti kostolíka

Kostol je zaujímavý, okrem iného, aj nízkymi dverami, ktoré mali zabezpečiť, aby sa každý vstupujúci rovno poklonil, a tiež zvonmi, o ktorých sa dodnes hovorí, že majú moc rozháňať búrkové mračná. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 27. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: