Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príbeh muža s dvoma tvárami. Kto bol Edward Mordrake?

1895mordake_fb.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: 2015hoaxblog.s3.amazonaws.com
reklama:
reklama:

Skutočný príbeh Edwarda Mordraka sa stratil v priebehu histórie. Jeho príbeh sa dejinami tak pozmenil, že už nie je známe ani kedy sa narodil a zomrel, ale podstatné je, že naozaj žil.

Príbeh vždy začína rovnako. Edward bol dedičom bohatej anglickej rodiny, bol považovaný za vzdelaného, šarmantného muža, ktorý mal vzťah k hudbe a pri pohľade spredu bol veľmi pekný. Až na to, že keď sa otočil, mal druhú tvár- škaredú a skrútenú.

V jednej verzii príbehu bola druhá tvár Edwarda ženská, dokonca krásna. Čo je nemožné, keďže parazitické dvojčatá bývajú vždy rovnakého pohlavia. Podľa legiend sa táto diabolská tvár mohla smiať a uškŕňať a hoci nevydávala žiadne hlasy, Edward prisahal, že ho budí nenávistný šepot jeho diabolského dvojčaťa. Príbeh vždy zahŕňa to, že nešťastný Edward v 23.rokoch spáchal samovraždu.

Two_faces.jpg
2015hoaxblog.s3.amazonaws.comFoto: 2015hoaxblog.s3.amazonaws.com

Spôsoby jeho smrti sa ale líšia- v niektorých sa otrávil, v inej strelil guľku medzi oči svojho dvojčaťa, aby sa zbavil utrpenia. Vo všetkých verziách ale zanechal list na rozlúčku, v ktorom chcel, aby bola diabolská tvár pred pohrebom zničená, pretože strašidelný šepot by pokračoval aj po smrti.

V roku 1896 článok v Anomáliách a kuriozitách v medicíne spomína príbeh Edwarda Mordraka. Tiež sa spomína v mnohých textoch, hrách a aj v hudbe. Je teda tento príbeh pravdivý? A nakoľko? Kde je hranica medzi faktom a fikciou o Edwardovi a jeho diabolskom dvojčati?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. septembra 2016Zdroj www.thehumanmarvels.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: