Je ťažké predstaviť si, že sa niekedy ocitnete v situácii, kedy budete rozmýšľať nad tým, že by ste zjedli inú ľudskú bytosť. Ale história nám znova a znova ukazuje, že existuje mnoho situácií, kedy ľudia premýšľajú nad nemysliteľným. Niekedy však situácia robí tieto morálne zločiny pochopiteľnými, aj keď stále je to strašné. Ale potom sú tu prípady, kedy niekto zje inú osobu len z čistej krutosti a zvrátenosti.
5 najznámejších prípadov kanibalizmu, z ktorých budeš mať husiu kožu!
Posádka Essex
História je plná príbehov o vrakoch lodí a kanibalizme. Prípad veľrybárskej lode Essex je jedným z tých vzácnych prípadov, kedy by sa dalo pochopiť, prečo došlo ku kanibalizmu. V roku 1820 bola loď Essex napadnutá vorvaňom. Loď sa potopila, ale všetkých 20 mužov z posádky prežilo a dostali sa na tri záchranné lode. Po tom, ako boli už dlho na vode a zásoby sa míňali, traja muži sa rozhodli ostať na pustom ostrove. Po ďalších týždňoch na vode jeden zo zvyšných mužov dostal záchvat a zomrel. Muži sa na neho vrhli, vyrezali orgány a zjedli, čo sa dalo. Ako námorníci postupne zomierali, boli zvyšnými jedení. Keď už dlhšie nikto nezomrel, muži sa rozhodli jedného spomedzi nich zabiť, aby zvyšok prežil. Dokopy prežilo a dožilo sa záchrany len päť mužov.
Keď je vražda samovraždou. Ako kamarát mužovi pomohol na druhý svet, či samovražda 60 zamestnancov
Priznanie
Každý, kto bol niekedy poslaný na ostrov Sarah strávil čas prianím si, aby mohol uniknúť. V roku 1822 presne to spravil Alexander Pearce a ďalší siedmi odsúdení. Vošli do bušu a iba Pearce z neho aj vyšiel. Podľa rôznych zdrojov, krátko po úteku sa traja muži od skupiny odpojili. Ostalo päť mužov, ktorí pokračovali, až kým ich nezmohol hlad. Ako prvý prišiel o život muž menom Bodman. Zvyšní štyria muži sa zúčastnili kanibalizmu a to tak, aby boli všetci rovnako vinní. Keď hlad udrel opäť, Pearce a ďalší väzeň menom Traverspodržali iného väzňa, kým ho muž menom Greenhill bil. Ďalšou obeťou bol Matthew Travers. Ostali tak len Pearce a Greenhill. Keď už bola civilizácia blízko, z bušu vyšiel len Pearce- Greenhill bol zjedený. Pearce sa priznal ku kanibalizmu, ale úrady mu neverili. Uverili, až keď Pearce utiekol s ďalším odsúdeným a opäť sa vrátil len sám. Vo vreckách mal časti tela druhého väzňa. Opäť sa priznal ku kanibalizmu a tentokrát mu uverili a obesili ho.
Francis Mary
Francis Mary bola drevená loď, ktorá sa 5. februára 1826 ocitla v silnom vetre. Vietor loď pripravil oba stožiare a loď bola zrazu „mŕtva“ na vode. Zásob bolo málo a tak čoskoro začalo 21 ľudí na palube hladovať. Po pár dňoch zomrel prvý človek, ale posádka ešte nebola pripravená vyskúšať kanibalizmus. V čase, keď zomrel druhý človek, posádka už hladovala 10 dní. Telo mŕtveho rozrezali a jeho mäso vysušili a rozdelili si. Ľudia zomierali a boli zjedení. Keď zomieral kuchár, jeho manželka Ann Saunders si na neho uplatňovala vlastnícke právo, podrezala ho a vzala si väčšinu mäsa zo svojho nebohého manžela. Potom sa ona stala lodnou kuchárkou a bola vyhlásená ako neohrozená vo svojej kanibalistickej práci. Keď prišiel deň záchrany, na palube bolo živých už len šesť ľudí.