Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fiľakovský hrad je je jednou z dominánt okresu Lučenec

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.18.06.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi pekné a zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj Fiľakovský hrad. Už ste tento hrad niekedy navštívili?

Mesto Fiľakovo

Fiľakovo je mesto, ktoré sa nachádza v okrese Lučenec, v Banskobystrickom kraji. Medzi jednu z najväčších dominánt tohto mesta patrí práve Fiľakovský hrad.

Fiľakovský hrad

Fiľakovský hrad je stredoveký hrad, ktorého ruiny sa vypínajú neďaleko centra mesta. Hrad je zrúcaninou len sčasti, niektoré jeho časti boli zrekonštruované a v súčasnosti tam sídli múzeum.

Majitelia hradu

Tento hrad bol postavený v období 13. Storočia, takže má za sebou už naozaj dlhú históriu. Vlastnilo ho viacero významných panovníkov. Medzi jedného z tých najznámejších patril aj Matúš Čák Trenčiansky.

Hradné múzeum vo Fiľakove

Hrad prešiel viacerými rekonštrukciami a jeho súčasné využitie je, že jeho areál slúži ako múzeum. Nachádza sa v ňom viacero expozícií a výstav, ktoré približujú nielen dejiny tohto hradu, ale aj okolia. Vystavené sú tu vzácne stredoveké hradné nálezy a predmety z obdobia 39-ročnej tureckej okupácie Fiľakova. Súčasťou expozície sú aj hodnotné exponáty z najvýznamnejších archeologických lokalít v okolí Fiľakova.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: