Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fotograf sa prešiel po najstaršom a najhlbšom jazere na Zemi. Pozrite si nádheru zamrznutého Bajkalu

Img_2222 copy 58795f4a7dcd3__880 1.jpg
instagram.com
reklama:
reklama:

Bajkalské jazero je obdivuhodné. Je najhlbším, najčistejším a najstarším jazerom na Zemi. Keď tento fotograf plánoval cestu k tomuto jazeru, nečakal, že bude také majestátne a rozprávkové. 

Fotograf, ktorý bol navštíviť jazero Bajkal, sa priznal, že ho jazero natoľko očarilo, že tri dni takmer nespal. Chcel totiž vidieť z jazera čo najviac.

http://instagram.com/hobopeeba
instagram.com

Jazero Bajkal je dlhé 600 kilometrov a ľad je tam hrubý 1,5 až 2 metre. Takýto hrubý ľad unesie vozidlo ťažké aj 15 ton. Ľad v jazere je najpriesvitnejší na svete, pretože voda je tu veľmi čistá a vidno cezeň ryby, kamene aj vodné rastliny. Je to neuveriteľné, no voda v jazere je taká čistá, že vidíte až do hĺbky 40 metrov.

http://instagram.com/hobopeeba
instagram.com

Jazero Bajkal je najväčšou zásobárňou čerstvej vody na Zemi a jeho hĺbka dosahuje až neuveriteľných 1642 metrov. Len dve jazerá na svete, okrem jazera Bajkal, majú hĺbku viac ako 1000 metrov – Tanganika (1470 metrov) a Kaspické more (1025 metrov).

http://instagram.com/hobopeeba
instagram.com

V niektorých častiach jazera je ľad lesklý a šmykľavý ako zrkadlo a veľa ľudí sa na ňom korčuľuje alebo sánkuje. Niektorí dobrodruhovia dokonca prejdú niekoľko stoviek kilometrov a spia v stanoch na ľade. Ľad však neustále praská. Keď sú mrazy veľmi silné, praskliny rozdelia ľad na obrovské niekoľko kilometrov dlhé kusy. Takéto praskanie je vraj veľmi hlasné a pripomína úder hromu. No a práve vďaka prasklinám vznikajú otvory, cez ktoré môžu ryby prijímať kyslík.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 17. januára 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme , , ,
reklama:
reklama:
reklama: