Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gombasecká jaskyňa je naozaj krásna

Sni mka obrazovky 2018 03 09 oa14.14.39.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže, okrem iného, pochváliť aj neuveriteľným prírodným bohatstvom, do ktorého patria určite aj naše jaskyne. Na Slovensku je možné ich nájsť hneď niekoľko desiatok a viacero z nich je naozaj krásnych a zaujímavých. Rovnako je to aj v prípade Gombaseckej jaskyne, ktorá patrí u nás k tým najkrajším. Už ste ju niekedy videli?

Národný park Slovenský kras

Slovenský kras je v poradí štvrtý rozlohou najväčší národný park na Slovensku. Nachádza sa v okresoch Rožňava a Košice-okolie v Košickom kraji. Slovenský kras je známy pre svoje skalnaté útvary a veľký počet jaskýň a priepastí a patrí medzi najväčšie krasové oblasti v strednej Európe. Vznikol v roku 2002 a ide o prvú slovenskú biosférickú rezerváciu. Uprostred tohto národného parku sa nachádza práve Gombasecká jaskyňa.

Gombasecká jaskyňa

Gombasecká jaskyňa je kvapľová jaskynňa, ktorá sa nachádza a je súčasťou obce Slavec v okrese Rožňava. Zaujímavosťou tejto jaskyne je aj to, že v minulosti slúžila aj ako sanatórium na liečenie chorôb dýchacích ciest. Vedeli ste o tom? V súčasnosti sa však v jaskyni choroby dýchacích ciest neliečia.

Vývojovo patrí táto jaskyňa medzi najmladšie slovenské jaskyne. Má však veľmi zaujímavú a jedinečnú výzdobu.

V tejto jaskyni sa tiež nachádza viacero jedinečných a krásnych miest, okrem iného medzi najkrajšie priestory patrí aj Mramorová sieň s 8 metrov hlbokou studňou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: