Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Hájske vodopády v Slovenskom krase

Sni mka obrazovky 2018 05 13 oa19.38.13.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo krásnych prírodných úkazov, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí. Rovnako to platí aj o Slovenskom krase, kde je tých zaujímavých a jedinečných miest hneď niekoľko. Tentokrát sme sa pozreli na Hájske vodopády.

Slovenský kras

Slovenský kras je štvrtý rozlohou najväčší národný park, ktorý sa nachádza v okresoch Rožňava a Košice-okolie v Košickom kraji. Slovenský kras je známy pre svoje skalnaté útvary a veľký počet jaskýň a priepastí a patrí medzi najväčšie krasové oblasti v strednej Európe. Vznikol v roku 2002 a ide o prvú slovenskú biosférickú rezerváciu

Hájske vodopády

Hájske vodopády, ktoré sú tiež nazývané aj Vodopády Hlboký jarok, sa nachádzajú v Hájskej doline, krasovej tiesňave, neďaleko cesty spájajúcej obce Háj a Hačava. Tieto vodopády patria k najkrajším prírodným výtvorom v Slovenskom krase.

Hájske vodopády sú tvorené viacerými menšími vodopádmi. Najvyšší z týchto vodopádov meria viac ako 6,5 metra, okrem neho sa tam nachádzajú ešte tri veľké, asi 5 metrové, a niekoľko menších vodopádov. Spolu vytvárajú naozaj krásne a čarovné miesto.

Toto miesto je krásne počas celého roka, pretože napríklad v zimnom období vodopády veľmi často zamŕzajú a vytvárajú ľadové steny a cencúle.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 16. mája 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: