Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Halíčsky zámok po rekonštrukcii opäť ožil

Sni mka obrazovky 2018 01 14 oa19.09.59.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny zrekonštruovaný Halíčsky zámok. Už ste tento zámok niekedy videli?

Kedy bol zámok postavený?

V období stredoveku bol na jeho mieste hrad, ktorý bol zbúraný niekedy v 16. storoči. Zámok postavili v roku 1612, neskôr vyhorel a následne bol prestavaný v barokovom štýle. Nachádza sa v obci Halič, 8 kilometrov od Lučenca.

Čo všetko je jeho súčasťou?

Zámok sa nachádza na veľkou priestranstve, jeho súčasťou je priekopa, baroková fontána, park z 18. storočia s pergolou, rozáriom a alegorickou plastikou. Park je voľne prístupný, a tak si tam môžete urobiť prechádzku.

Aké je súčasné využitie zámku?

Po poslednej rekonštrukcii, ktorá bola ukončená v roku 2016, tento zámok slúži ako zámocký hotel. A patrí k vyhľadávaným miestam nejedného zvedavého turistu. Výhľad z okien zámku je nádherný, možno vidieť 15 okolitých dedín a pri dobrej viditeľnosti i niektoré končiare Vysokých Tatier. Dokonca sú možné aj prehliadky tohto zámku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: