Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Mojmírovciach je naozaj čarovný

Sni mka obrazovky 2018 01 14 oa19.05.11.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Mojmírovciach. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

Mojmírovce

Ide o obec, ktorá sa nachádza asi 14 kilometrov od Nitry. Aj napriek tomu, že nejde o veľkú obec, jej dejiny siahajú už do 12. storočia a nachádza sa tam viacero zaujímavých pamiatok ako kostol či synagģa.

Kaštieľ v Mojmírovciach

Medzi najvýznamnejšiu pamiatku obce sa považuje ich kaštieľ. Ide o barokovo-klasicistický kaštieľ z 18. storočia, ktorý je obklopený anglickým parkom. Dominantou kaštieľa je Chodba tolerancie, Ikonový salón, salón rodáka z Mojmíroviec, grófa Grassalkoviča, kedysi najslávnejší žrebčín Uhorska jedinečne prebudovaný na kongresovú sálu a 300-ročná vínna pivnica.

Súčasné využitie kaštieľa

V súčasnosti kaštieľ slúži ako hotel, a tak sa v ňom viete ubytovať a urobiť si výlet po okolí. Samotný kaštieľ a aj jeho okolie stoja naozaj za to, a bude sa vám tam páčiť.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 16. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: