Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mauzóleum Grófa Júliusa Andrássyho v Trebišove

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.05.26.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Mesto Trebišov sa nachádza na východe našej krajiny a ukrýva hneď viacero zaujímavých pamiatok. Medzi jednu z tých najcennejších chránených kultúrnych pamiatok patrí aj Mauzóleum Grófa Júliusa Andrássyho.

Július Andrássy

Július Andrássy bol významný politik, štátnik a zemepán. Pochádzal z betliarskej vetvy Andrássiovcov. Počas svojho života stihol zastávať viaceré významné funkcie aj v oblasti politiky. Istý čas bol dokonca aj ministrom zahraničných vecí.

Sni mka obrazovky 2018 03 18 oa21.05.59.jpg
madari.sk

Mauzóleum Grófa Júliusa Andrássyho

Mauzóleum je druh budovy, ktorá slúži na umiestnenie (často zabalzamovaných) telesných pozostatkov významných osobností. Toto mauzóleum bolo postavené v roku 1893 podľa projektu nemeckého architekta Arthura Meininga v neogotickom slohu. Gróf tam je pochovaný od roku 1894.

Mauzóleum Andrássyovcov v Krásnohorskom Podhradí

Ďalšie mauzóleum tohto rodu sa nachádza v Krásnohorskom Podradí. Ide o sececnú pamiatku, ktorá bola postavená začiatkom 20. storočia. Toto mauzóleum je postavené na bývalom panstve rodu.

S týmto rodom sa spájajú aj viaceré pamiatky, ktoré na Slovensku máme. Či už ide o hrad Krásna Hôrka alebo kaštieľ v Betliari, ktorý je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý si zachoval svoj pôvodný vzhľad po roku 1945.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 19. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: