Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Budimíre

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa15.09.35.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.keturist.sk
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Budimíre. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

Kde sa kaštieľ nachádza?

Kaštieľ sa nachádza v juhovýchodnej časti obce Budimír, ktorá leží v Košickej kotline. Napriek tomu, že nejde o veľkú obec, tak práve tento kaštieľ dotvára celkovú atmosféru a výnimočnosť obce.

Sni mka obrazovky 2018 03 20 oa15.09.35.jpg
www.keturist.sk

Kedy bol kaštieľ postavený?

Kaštieľ bol postavený v druhej polovici 18. storočia. Ide preto o klasicistickú stavbu s neskoršími úpravami. Súčasnú podobu získal kaštieľ v roku 1990, kedy prešiel výraznou rekonštrukciou a tiež bola verejnosti v tomto roku sprístupnená prvá múzejná expozícia.

Expozícia hodín

V súčasnosti sa v kaštieli nachádza viacero zaujímavých expozícií a výstav. Medzi tie najnavštevovanejšie patrí aj expozícia historických hodín. Rovnako vás v kaštieli zaujme aj dobový interiér s historickým nábytkom, obrazmi a bytovými doplnkami.

Zaujímavosťou tohto kaštieľa je aj to, že je otvorený rozličným expozíciám a výstavám. Kaštieľ je tiež vyhľadávaným miestom konania rozmanitých podujatí a aktivít múzijného charakteru.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 24. marca 2018Zdroj stm-ke.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: