Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zrúcanina Dobrovodského hradu

Sni mka obrazovky 2018 03 06 oa12.07.28.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nepatrí rozlohovo k tým najväčším krajinám, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi veľmi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásna zrúcanina Dobrovodského hradu. Už ste tento hrad niekedy navštívili? 

Dobrovodský hrad

Dobrovodský hrad je zrúcaninou gotického hradu, ktorý sa nachádza v strednej časti pohoria Malé Karpaty nad obcou Dobrá Voda v Trnavskom kraji. Dostať sa k nemu nie je nejako náročné, a tak si môžete jeho zrúcaniny pozrieť aj zblízka.

Prečo takýto názov?

Tento hrad je známy aj ako Hrad Dobrá Voda. Názov hradu je odvodený od početných vodných prameňov v jeho okolí. Vedeli ste o tom?

Vznik hradu a jeho pôvodný význam

Dobrovodský hrad bol postavený na mieste staršieho hradiska v prvej štvrtine 13. storočia. Tak ako viaceré iné hrady postavené v tomto období, taka j v prípade tohto hradu išlo o typ strážneho hradu.

Chátra už dlhé roky

Počas povstania Františka II. Rákócziho, na začiatku 18. storočia bol veľmi poškodený, po následnej oprave vyhorel a zostalo na ňom len väzenie pre poddaných. Začiatkom 19. storočia sa, podobne ako iné hrady, začal meniť na zrúcaniny.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 8. marca 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: